Snadno se může stát, že se objeví výdaje navíc, když je čekáme nejméně. Například o víkendu. A zrovna nemáme nikoho, kdo by nás založil. Přemýšlíte-li o víkendové půjčce, kde peníze dostanete do pár minut, čtěte dál.

Víkendová půjčka nabízí hlavně tu výhodu, že nemusíte čekat do dalšího pracovního dne, peníze vám přijdou okamžitě. Tato možnost vám ale zároveň přináší značnou nevýhodu, když tíhnete k nadměrnému utrácení.

Věc, na kterou si půjčujeme, by nám měla přinést užitek

Stále více z nás si hlavně o víkendu, podle zástupce Člověka v tísni, půjčuje na něco, co jim dlouho neslouží, jinými slovy se jedná o zbytečně vyhozené peníze. A jedná se hlavně o tyto záležitosti:

  • dárek, který udělá chvilkovou radost někomu jinému
  • nová prsa
  • nový drahý mobil
  • věci, které se použijí pouze párkrát a poté v lepším případě leží někde ladem
  • drahé obědy či večeře v restauracích
  • vstupné na něco, kam se chcete jít podívat pouze v dané chvíli

Naopak si myslíme, že v případě bydlení, koupě domácích spotřebičů nebo vstupní poplatek na kurz, který vám zajistí lepší pracovní nabídku, se správně vybraná půjčka rozhodně vyplatí.

Společností je opravdu hodně

Nebankovních společností, které jsou ochotny vám zaslat peníze o víkendu na účet, je více než dost. I zde ale platí pravidlo Důvěřuj, ale prověřuj. Proto je potřeba pečlivě vybírat, od kterého věřitele se rozhodnete si peníze půjčit, přestože může jít o krátkodobou výpomoc. Několik společností jsme pro vás našli my.

Stačí vám občanský průkaz

Většinou vám stačí pouze kopie občanského průkazu, někdy je také zapotřebí výpis z rejstříku trestů a výpis z bankovního účtu, čímž doložíte pravidelný příjem. Některé společnosti pracující i o víkendu vám nabízejí peníze přímo na účet, a to prostřednictvím půjčky na OP. Webové stránky zoomfin.cz se starají o to, abyste našli přesně to, co hledáte. Na modře vyznačených místech si můžete snadno zjistit, zda daná společnost nabízí možnost víkendové online půjčky. Některým věřitelům nedělá problém posoudit vaši žádost klidně i ve tři hodiny ráno, takto funguje například nonstop víkendová půjčka od nebankovní společnosti Zaplo.

Díky pokročilým technologiím vám postačí klidně i mobilní telefon

Řeč je o ViaSMS, která nabízí hned několik výhod. V první řadě můžete mít peníze ihned online, klidně z pohodlí vašeho gauče. Navíc není problém si půjčit peníze ani tehdy, když máte dluh u jiné společnosti. Tato společnost šla na trh s vizí půjčovat peníze lidem, kteří nevyšli s vlastním příjmem (výplatou, důchodem atd.)

Navíc vám poprvé půjčí až 25 000 Kč, které jste ochotni splatit do 30 dní, zcela zdarma. Měli byste si být ale jisti, že tuto půjčku zvládnete splatit včas. Jakmile nedodržíte termín, naskakují sankce, které nejsou úplně malé. Navíc se zde platí poplatek 1 Kč za ověření vaší identity.

Dobrá zpráva je, že půjčku Viasms si vyřídíte snadno přes mobil. Jedná se o jednu z těch lepších možností, jak vyřešit online víkendovou půjčku, která vám dojde do několika minut na váš bankovní účet. Na druhou stranu není až tak víkendová, v sobotu schvalují od 10:00 do 16:00, v neděli pak půjčky nevyřizují vůbec. Stačí se vejít do termínu a o peníze se již starat nemusíte.