Připravit se předem? Před otěhotněním se doporučuje shodit nadbytečná kila nebo cvičit pro posílení fyzičky, ale zcela se na toto zásadní období ženy připravit nejde. Jedná se totiž o zcela unikátní dobu, kdy v těle ženy roste nový život. Každé těhotenství je k tomu naprosto jiné a pomůže jediné. Mít dostatek informací přispěje k duševnímu klidu, který je v době gravidity velmi důležitý. Web Modrý koník je výtečným online průvodcem, kde najde každá žena vše, co potřebuje v průběhu těhotenství vědět.

Aktuální a věrohodné

V minulosti se mladé ženy chystající veselku obdarovávaly knihami o mateřství a výchově dětí. V dnešní době je k dispozici online průvodce Modrý koník, který má neustále aktualizovaná data k jednotlivým tématům, protože s ohledem na výzkumy dochází k posunům a novým doporučením v mnoha oblastech. Konzultovat témata na tomto specializovaném webu je vhodnější než googlit jednotlivé výrazy, placené stránky prodejců kojeneckého nebo dětského zboží totiž nemusí poskytovat věrohodné informace. Jejich cílem není šířit osvětu, ale prodávat.

Týden za týdnem

Web Modrý koník má několik sekcí, které pomohou gravidní ženě se zorientovat a najít vše, co je třeba k devíti měsícům těhotenství. V rámci těhotenské kalkulačky se dozví, kolik ještě dní zbývá do porodu nebo v kolikátém týdnu těhotenství se přesně nachází. Následuje část, která se zabývá jednotlivými trimestry a rozebírá těhotenství týden po týdnu. Každý týden je označený daným číslem, po rozkliknutí se objeví poznatky o aktuálním vývoji embrya nebo plodu. Následuje popis fyzických a duševních změn, kterými si prochází matka, na závěr nechybí výčet potřebných lékařských vyšetření.

Testem to jen začíná

„Jsem těhotná!“ Po zjištění pozitivity na těhotenském testu vše teprve začíná, proto by každá žena měla vědět, co ji čeká do doby, než bude chovat své vytoužené miminko po porodu. Nezměrnou výhodou jednotlivých stránek věnovaných týdnům těhotenství je jejich kontrola odborníky a lékaři. Nehrozí, že žena podlehne některým mýtům, které mohou mít pro ni nebo pro dítě fatální následky. Navíc na stránkách Modrého koníka zjistí, že při potížích není sama, kdykoli se může obrátit se svým dotazem do anonymní poradny.