Rakousko je známé svou krásnou přírodou a mnoha turistickými atrakcemi. Zde je několik oblíbených turistických cílů v Rakousku:

Vídeň: Hlavní město Rakouska je bohaté na kulturní dědictví, historické památky a umělecké poklady. Turisté mohou navštívit Hofburg, katedrálu sv. Štěpána, operní dům Staatsoper a mnoho dalších zajímavých míst.
Salcburk: Salcburk je známý jako rodiště skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Město nabízí nádhernou architekturu, historické památky a slavný hrad Hohensalzburg. Také se zde koná slavný hudební festival Salzburger Festspiele.
Tyrolsko: Tyrolsko je horská oblast, která je oblíbená mezi milovníky zimních sportů. Turisté sem přijíždějí pro lyžování, snowboarding, turistiku a horskou cyklistiku. Kromě toho zde najdete malebná horská městečka jako Innsbruck, Kitzbühel a St. Anton am Arlberg.
Haličské jezero: Toto jezero se nachází v Alpách a nabízí úchvatné scenérie a možnosti outdoorových aktivit. Turisté sem přicházejí pro turistiku, cyklistiku, plavání a vodní sporty. Je zde také mnoho malebných vesnic a lázeňských měst.
Halštatsko: Halštatsko je malebné městečko situované u jezera Hallstätter See. Je známé pro svou historii, archeologické naleziště, úchvatné výhledy a romantickou atmosféru. Je to také místo, kde se nachází slavný pohřebiště Keltského halštatského kultu.
Toto jsou jen některé z oblíbených turistických cílů v Rakousku. Země nabízí mnoho dalších krásných míst, jako jsou národní parky, horské vrcholy, historická města a přírodní památky, které lákají návštěvníky z celého světa.
Pokud rádi cestujete autem či dodávkou, doporučujeme hliníkovou vestavbu do aut a dodávek, více na webu www.rebuild-car.cz

7 turistických míst ve Vídni

Vídeň, hlavní město Rakouska, je plné turistických atrakcí. Zde je sedm oblíbených turistických míst ve Vídni:
1. Hofburg: Tato impozantní rezidence sloužila jako sídlo habsburských vládců a je nyní sídlem rakouského prezidenta. Turisté se mohou procházet královskými apartmány, navštívit Sisiho muzeum a obdivovat poklady ve Vídeňské pokladnici.
2. Katedrála sv. Štěpána: Tato gotická katedrála je jednou z nejznámějších památek ve Vídni. Její věž nabízí úchvatný výhled na město a vnitřek katedrály je zdobený uměleckými díly a náhrobními památkami.
3. Zámek Schönbrunn: Tento barokní zámek je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst ve Vídni. Můžete si prohlédnout královské apartmány, procházet se rozlehlými zahradami a navštívit i ZOO ve Schönbrunnu.
4. Belvedere: Tato palácová komplex zahrnuje Dolní Belvedere a Horní Belvedere, které hostí významnou sbírku rakouského umění. Turisté mohou obdivovat díla Gustava Klimta, Egon Schieleho a dalších umělců.
5. Státní opera ve Vídni: Tento ikonický operní dům je známý svými světově proslulými operními představeními. Turisté mohou navštívit operu a zažít atmosféru tohoto významného kulturního centra.
6. Muzeum umění děl starých mistrů: Nachází se v neoklasicistní budově Maria-Theresien-Platz a nabízí rozsáhlou sbírku evropského umění od středověku do 18. století. Mezi vystavenými díly jsou například obrazy od Tiziana, Rubense a Rembrandta.
7. Práterský park: Tento rozlehlý park nabízí mnoho zábavy pro celou rodinu. Zde se nachází známé Práterské kolo, které nabízí panoramatický výhled na město, a také různé atrakce, restaurace a zelené prostranství pro odpočinek.