Nepočítám se mezi beauty blogerky, a proto u mě kosmetické články a obzvláště new in tak často nenajdete. Poslední dobou se u mě sešlo ale hned několik super věcí, se kterými jsem spokojená, tak jsem si řekla, že vám na ně dám tip.

Phytomer tělový suchý olej

Přiznám jsem, že nejsem mazací typ. Vím, že bych to měla dělat pravidelně nejlépe každý den po koupeli, ale já se k tomu tak těžko dostávám. Vždycky když vylezu z té mé horké vany, tak je mi zima a nechce se mi už natírat studeným krémem nebo tělovým mlékem, po kterém mi jen naskočí husina. A už po mě nechtějte, abych se mazala třeba po sprše ve fitku. Nesnáším ten pocit mastnoty, Jednou jsem to takhle udělala a celý den v práci jsem pod sukní cítila, jak se mi lepí nohy na židli. 
Phytomer je ale úplně něco jiného, a proto se o něj musím podělit. Je to olej, ale nelepí, nezanechává pocit mastnoty a stačí ho chvilku promnout v dlaních a hned má vaši tělesnou teplotu. Stačí ho troška a krásně se rozetře na pokožce. Zanechá ji hydratovanou a vláčnou. Když mám pocit svědění ze sucha, hned mi uleví. Je to super produkt a teď jediný, kterým jsem ochotna se natírat. Jestli máte stejný odpor k mazání, třeba vás tenhle olej přesvědčí 🙂

Nyce cosmetic

S mými vlasy je to taky těžké. Po jejich vypadávání a znovu dorůstání si dávám velký pozor, čím o ně pečuji. Dlouho jsem používala přírodní tuhý šampón, ale poslední dobou jsem měla hrozně suché délky a po vyfénování byly strašné vysušené, že jsem si řekla, že je potřeba vyzkoušet něco nového. Tou dobou se u mě objevil balíček s šampónem pro barvené vlasy a instantní flash beauty maskou. Šampon je čirý, příjemně voní, snadno pění. Stačí ho vmasírovat do pokožky a pak smýt vodou. Obsahuje koncentrát ze zelené mandarinky, bobulí myrty a rakytníků pro barvu vlasů. Mé jemné vlasy jsou po něm hebké, lesklé a lehké bez pocitu těžkosti. A ta maska je zázrak. Vtírá se do suchých nebo vlhkých vlasů. Já ji používám na vlhké vlasy, kdy si trochu nastříkám do dlaní, rozemnu mezi prsy a postupně vtírám do délek před foukáním. Dokázala těm mým chudinkám pomoct od suchých nehezkých délek, které díky tomu vypadají zase k životu a nekrepatí. 

Bourjois

Bourjois jsem měla ráda už jako malá holka, když jsem se začínala učit teprve se líčit. Na rtěnky jsem si tenkrát ještě netroufla, maximálně na lesk na rty a lehounké stíny s řasenkou. Vyzkoušela jsem nové sametové tekuté rtěnky. Jsou vážně moc dobré. Když jsem měla podobnou od Mac nedala se na rtech ani rozetřít, jak barva okamžitě zaschla. Tahle  v odstínu Fuchsia se snadno roztírá, takže si můžete určit, jakou intenzitu barva bude na rtech mít. Když se vpije do rtů, drží tak dobře, že ji musíte večer odličovat dvoufázovým odličovačem. 

Jejich sametové rtěnky jsou taky pecka. Sice vám nevydrží na rtech celý den, ale za to mají extra příjemnou texturu. Hydratují jako balzám na rty a vůbec nevysušují. Odstín Nohalicious je studená starorůžová a vypadá přirozeně. Ideální barvička na den. Tvářenku mám v odstínu healthy mix a je to přesně ta barva, která se bude hodit na jaro, až bude zase sluníčko. Dá se s ní i jemně stínovat, pokud se rozetře do ztracena, hezky splyne s pletí a zvýrazní jen to, co je potřeba.
Orlane B21
Znáte francouzskou značku kosmetiky Orlane? Já o ní už kdysi dávno slyšela, ale doteď jsem neměla možnost od nich nic vyzkoušet. Jejich produkty jsou dostání v Institute Orlane, kam si můžete zajít i na kosmetická ošetření, manikůru, pedikůru nebo do kadeřnictví. Orlane je průkopníkem v kosmetice a drží si vysoký standard kvality a složení, od čehož se také odvozuje cena jejich produktů. Značku založil lékárník Jean D´Albret, který v té době uvedl na svět vůbec první krém na vrásky s aktivními látkami. Tehdy nebylo vůbec jednoduché vyzkoumat, jak dostat účinné látky do krému tak, aby v něm mohly být zakorzevovány bez ztráty jejich vlastností. Orlane spojuje přírodní a biotechnologické principy. Tzn. že vychází z přírodních složek, ale využívá také nejnovější vědecké výzkumy. Mají vlastní výzkumnou vědeckou laboratoř, kde vznikají všechny novinky a ty jsou podrobeny přísným testům, než jsou vypuštěny na svět. 
V roce 1968 se jim podařilo vyvinout krém B21 s účinnými aminokyselinami a v té době šlo o nejdražší krém na světě. A ženy si ho tehdy dokonce kupovaly dohromady, protože splňoval, co sliboval. Vyplňoval vrásky a dělal pleť mladistvější. Dneska je B21 extraordinary ve vylepšeném složení, ale jeho cena se pohybuje kolem 250 dolarů. Já měla možnost vyzkoušet si jen vzorek krému a séra. I když nemůžu po pár natření říct, jak funguje, je na pleti moc příjemný a dokonale ji osvěžuje. V institutu Orlane vám pomocí B21 udělají celé ošetření obličeje. Teď jen zvážit, jestli je to lepší varianta, než celé balení krému. 
O produktech Biodroga jsem vám psala už v posledním článku. Zaujalo mě jejich složení a hlavně, že fungují. Mají řadu jak pro líčení, tak i péči o pleť a obzvlášť jsem si zamilovala jejich produkty pro problematickou pokožku. Jestli nevíte, tak trpím už nějakou dobu ekzémem, kterého se nemůžu zbavit. A tak jsem ráda za každého pomocníka, který mi zabírá. 
  
Vyzkoušela jsem kyselinové sérum pro problematickou pleť. Je určeno pro citlivou, problematickou pleť se sklonem k zánětům, což je přesně můj případ. Obsahuje kyselinu mléčnou, glykolovou a salicylovou. Ta mi moc zabírá na pupínky, protože je přes noc vysuší. Mám to vyzkoušeno na tomhle koncetrátu, je fakt super. Sérum má silné protizánětlivé a antibakteriální účinky, proto na pleti taky chvilku štípe, ale hned to přejde. Pro mě je to jasný signál, že obsahuje přesně to, co se píše ve složení. Pomáhá odstraňovat odumřelé buňky a udržovat pokožku čistou. Používám ho jen večer a ráno mám pokožku vždycky v lepším stavu než před spaním. Teď ještě poladit ten jídelníček a vyřadit všechno, co mi tyhle záněty může způsobovat a budu šťastná, až se toho konečně jednou zbavím. Jestli máte nějaké vlastní tipy, co vám na zánět mazových žláz zabírá, sem s nimi 🙂