Koh Phangan (Ko Phangan) je jedním z oblíbených Thajských ostrovů nejen pro svoje slavné Full Moon Party, ale především pro více jak 20 krásných pláží, které nabízí místo pro odpočinek i šnorchlování. Koh Phangan nabízí různé aktivity a svoje si tu najde každý, ať už vyrazíte na lekci jógy, vydáte se na výlet kajakem podél pobřeží nebo objevovat chrámy, vodopády nebo pláže na půjčeném skútru.

Jak se dostat na Koh Phangan

Ferry (Trajekt) Surat Thani – Koh Phangan

Existuje několik možností, jak se ze Surat Thani dostat na Koh Phangan
 • Nejrychlejší je trajekt Lomprayah Ferry, který vyjíždí přímo ze samotného města Surat Thani. Cesta trvá 2,5 hodiny a loď vyjíždí 3x denně.
 • Druhou (levnější) možností je kombinovaný lístek na autobus a trajekt, který vyjíždí ze vzdálenějšího Donsaku.
 • Poslední možností je noční trajekt, který vyráží kolem 22.00 a na Koh Samui se dostanete zhruba ve 4 ráno. Je zde lůžková úprava a cestu tak můžete pohodlně prospat. Díky této variantě ušetříte za 1 noc ubytování.
Pokud trávíte noc v Surat Thani, můžete se na aktuální ceny a časy trajektů zeptat na recepci. Dopředu si jízdenky můžete koupit online zde, kde se dají najít právě kombinované „joint ticket“ od 10 $ (Raja Ferry). Pokud sháníte ubytování v Surat Thani můžeme doporučit 4Hearts Loft House s neuvěřitelně ochotným personálem (odvoz do přístavu poskytují zdarma).
Pro Thajsko jsou typické tzv. "long tail boats"
Pro Thajsko jsou typické tzv. „long tail boats“

Z Bangkoku na Koh Phangan

Opět je tu několik možností. Nejrychlejší a nejdražší možností je let z Bangkoku do Surat Thani nebo přímo na Koh Samui. Lenky po Asii má většinou nejvýhodněji server Momondo. Dále můžete zvolit buď vlak nebo autobus. My můžeme jednoznačně doporučit lůžkový noční vlak, který je nejpohodlnější variantou. Jízdenky na vlak i autobus snadno koupíte na nádražích. Cesta vlakem z Bangkoku do Surat Thani trvá okolo 12 hodin. Jízdenky a jejich různé kombinace můžete online rezervovat na 12Go.

Ferry Koh Samui – Koh Phangan

Trajekt/Ferry z Koh Samui na Koh Phangan je většinou součástí linky, která vyráží ze Surat Thani/Donsaku. Pokud jste již na ostrově Koh Samui, není nic jednoduššího než se zeptat na recepci svého hotelu nebo si lístek koupit přímo v přístavu.

Letenky z ČR do Thajska

Letenky z České Republiky do Bangkoku běžně seženete v cenovém rozmezí 13 – 15 tisíc Kč. Zkuste se podívat na ceny letenek přes Kiwi.

Počasí Koh Phangan – kdy vyrazit?

Nejlepší počasí a nejméně deštivých dnů můžete čekat v hlavní sezóně, která začíná koncem prosince a trvá zhruba do poloviny dubna. Průměrná teplota se pohybuje okolo 28 do 32 °C. Od května do září počasí také není úplně špatné, ale občas se můžete setkat s deštivými dny. Vyhnout byste se měli říjnu a listopadu, kdy je na ostrově nejdeštivější – monzunová sezona.

Koh Phangan – ubytování

Blízko k Hat Rin (Full Moon Party)
 • Nízkonákladově: Haad Rin Beach Luxury Hostel
 • Náš TIP: The Ocean Phangan Homestay
Klidnější části Ko Phanganu
 • Levně: Secret Place Backpacker
 • Klidná část ostrova s bazénem: Starlight Resort Koh Phangan
 • Luxus: Coco Lilly Villas nebo vyhlášený Anantara Rasananda Koh Phangan
Oblíbené mezi Čechy: Beck’s Resort Koh Phangan

Aktivity

Night market = nejlepší gurmánský zážitek

Thajsko si zamilujete mimo jiné pro jeho večerní trhy plné vynikajícího jídla! Tzv. „night markets“ neboli večerní trhy jsou kulinářskou bránou do thajské kultury. Takový trh navštívíte jednou a budete se chtít neustále vracet. Najdete tu dobroty od mořských plodů, nudlí, rýžových pochoutek, grilovaných masíček na špejli, po smažený hmyz, dokonalé dezerty, zmrzliny nebo čerstvé smoothieovocné shaky a spoustu exotického ovoce a zeleniny. A to všechno za velice příznivé ceny.
Thajské večerní trhy si zamilujete, Koh Phangan
Thajské večerní trhy si zamilujete
Kde najdete trhy na Koh Phanganu:
 • Phantip Night Food market – je tu každý den od 4 hodin odpoledne do 11 večer.
 • The Thong Sala Saturday Night Market – na sobotním trhu najdete kromě jídla i oblečení a spoustu dalších věcí. Ulice se pro provoz zavře kolem 4. hodiny a trh je v provozu zhruba do 10. večer.

Kurz vaření

Pokud si na večerních trzích zamilujete thajské jídlo, možná se budete chtít přihlásit do některého z kurzů thajské kuchyně. Najdete tu nemálo škol, které kurzy nabízejí, např. Same Same v Haad Rin, C&M Study Center, Jang’s Thai cooking school a mnoho dalších.
Proč nezkusit lekci vaření thajské kuchyně? Koh Phangan
Proč nezkusit lekci vaření thajské kuchyně?

Challenge Phangan

Máte-li rádi pohyb, dobrodružství a trochu adrenalinu, pak je tento vodní park místem, který rozhodně nesmíte vynechat. Challenge Phangan nabízí svým návštěvníkům unikátní překážkovou dráhu plnou nafukovacích věcí, potápějících se mostů i dalších překážek, které vyžadují zručnost i obratnost. Každý měsíc je tu vyhlášena soutěž a dráhu si můžete dát na čas. Kdo překoná závěrečnou – nejtěžší překážku, dostane drink na účet podniku. Za celodenní neomezené vstupné na Challenge Phangan zaplatíte 500 THB.
Vodní park Challenge Phangan - největší zážitek z Koh Phanganu
Vodní park Challenge Phangan – největší zážitek z Koh Phanganu
Dalším vodním parkem je Slip N Fly, který je ale dražší.

Lanový park a Zip line

Pokud si chcete užít nějaké to dobrodružství ve výškách, můžete vyzkoušet lanový park Just for Fun – Canopy Adventure.

Jóga

Koh Phangan se rovněž stal oblíbeným místem, kam lidé jezdí za jógou. Na ostrově naleznete několik jóga studií, které nabízejí vše od jednotlivých lekcí po týdenní či několikaměsíční instruktorské kurzy (např. Gaia Yoga). Samostatná lekce stojí okolo 300 THB.

Kajak

Téměř na každé pláži seženete k zapůjčení kajak. Obvykle stojí kolem 100 – 150 THB za hodinu. Ceny za celodenní výpůjčku pak bývají příznivější. Nejhezčí oblast pro výlet na kajaku je západní pobřeží od Koh Ma až po Wok Tum, kde můžete objevovat jednu pláž vedle druhé.
Kajaky seženete téměř na každé pláži, my vyrazili na výlet na nedalekém Ang Thong Marine Park
Kajaky seženete téměř na každé pláži, my vyrazili na výlet na nedalekém Ang Thong Marine Park

Výlety – Koh Phangan a okolí

Koh Tao

Pokud patříte mezi milovníky potápění, rozhodně si nesmíte nechat ujít výlet za šnorchováním nebo potápěním na další thajský ostrov Koh Tao. Na tento ostrov se sjíždějí milovníci potápění z celého světa, aby si tu levně udělali potápěčskou licenci, i rekreační vyznavači šnorchlování. Ostrov Koh Tao má kolem svých břehů doslova akvárium. Můžete tu spatřit neskutečně barevné rybičky, a dokonce i žraloky! Ale nebojte, tihle vám nic neudělají.
Koh Nang Yaun - nádherný malinký ostrůvek na který můžete z Koh Tao za několik minut dopádlovat nebo se tam svézt lodí
Koh Nang Yaun – nádherný ostrůvek na který můžete z Koh Tao během chvilky dopádlovat nebo se tam svézt lodí

Ang Thong National Marine Park

Každému, kdo touží ztratit se z davům turistů, doporučuji navštívit národní park Ang Thong. Tvoří jej skupina krásných ostrůvků, z nichž pouze jeden je osídlen (Ko Wua Talab). Můžete se mezi ně vypravit na kajaku a vybrat si která z těchto opuštěných pláží bude jen vaše. Ang Thong můžete navštívit v rámci organizované tour jako jednodenní výlet, ale pokud se chcete vyhnout davům zůstaňte jednu nebo 2 noci na ostrovech. Jak na to, jsme popsali v samostatném průvodci: Národní park Ang Thong – Perla mezi thajskými ostrovy.
Výhled na národní park Ang Thong
Výhled na národní park Ang Thong

Půjčení skútru/motorky na průzkum ostrova

Není lepší způsob, jak prozkoumat ostrov, než vyrazit na jeho průzkum s půjčeným skútrem. Že jste na něm nikdy neseděli? My také ne, a tak jsme to zkusili. Na Koh Phanganu najdete hodně půjčoven a půjčovné se pohybuje zhruba kolem 150 – 200 Bathů na den. Jezdí se tu dobře, pomalu. Můžete se podívat na různé pláže i vodopády. Jestli chcete na výlet k vodopádům, pěkné jsou Phaeng Falls.

Nejhezčí Pláže Koh Phanganu

Hat Yuan

Hat Yuan je krásná pláž ze které se můžete projít po dřevěném chodníčku mezi skalnatým pobřežím až do vedlejšího zálivu Hat Thian.

Bottle Beach

Dobře ukrytá pláž na kterou se nejsnáze dostanete lodí, vede sem i štěrková cesta, vzhledem k horší přístupnosti tu většinou není tak rušno.

Mae Hat

Tato pláž je zajímavá tím, že je propojením ostrova Koh Phangan s malým ostrůvkem Koh Ma. Na fotografii můžete pláž Hae Hat zaregistrovat z povzádlí v levé části fotografie.

Hat Salad

Malá a klidná pláž, která se nachází ve stejnojmenné vesničce. Voda je čistá a v okolí najdete i několik restaurací.

Malibu Beach

Bílý písek, kokosové palmy a průzračná voda. Ideální pláž pro rodiny s dětmi, protože zejména za odlivu je zde velmi mělko.

Hat Yao

Hat Yao je kilometr dlouhá pláž a často se jí přezdívá perfektní pláž Koh Phanganu. V zálivu naleznete korálový útes, což z místa činí ideální místo na potápění. Podél pláže naleznete různé druhy ubytování, restaurace i bary.

Thong Nai Pan Yai a Thong Nai Pan Noi

Jedná se o 2 různé pláže. Yai je z těchto sesterských pláží větší a obvykle tu je i méně lidí, Noi je menší a najdete tu převážně luxusní resorty.

Hat Rin

Zřejmě nejznámější pláž Koh Phanganu, každý úplněk se tu totiž odehrává slavná Full Moon Party. Rušno tu však je i mimo párty. Na Koh Phanganu najdete i spoustu dalších krásných pláží. Která bude právě Vaše oblíbená?

Mapa Koh Phanganu s plážemi a všemi zajímavými místy

Připravili jsme pro Vás mapu s nejkrásnějšími plážemi i všemi zajímavými místy ostrova Ko Phangan.

Full Moon Party

Už to budou tři desítky let od doby, kdy skupině turistů učaroval úplněk na Koh Phanganu natolik, že se rozhodli uspořádat oslavu. Od té doby se z toho stala tradice v podobě tzv. Full Moon Parties, které každý měsíc lákají návštěvníky z celého světa. Vše se odehrává na pláži Hat Rin (Haad Rin). V den Full Moon party zde bylo zavedené vstupné na pláž (100 THB), které je určeno pro následný úklid. Full Moon party je tak obrovskou akcí, která přiláká na pláž od 10 do 30 tisíc návštěvníků.
K Full Moon Party patří ohně! Hat Rin, Koh Phangan
K Full Moon Party patří ohně!
Párty začíná za soumraku a končí s úsvitem. Během párty můžete být svědky ohňových, tanečních a barmanských show. Nechybí lucerny, ohňostroje, barvami pomalovaní lidé, hlasitá hudba ani alkohol. Ubytování v této oblasti bývá během Full Moon party rezervováno dlouho dopředu. Kdo má raději svůj klid, měl by si vybrat opačnou část ostrova, která je značně klidnější. Pokud zrovna na Ko Phangan nepřijíždíte v době úplňku nemusíte být zklamaní. Konají se totiž i tzv. Half Moon party a Black Moon party, což znamená, že je tu vlastně každý týden nějaká párty. Half Moon party Tato párty má na rozdíl od slavné Full Moon party jiného organizátora, jiné místo i vyšší vstupné. Informace o akci najdete na stránkách Half Moon Festival. Na rozdíl od Full Moon party je tu také menší množství lidí. Black Moon party Pod heslem „Peace, Trance, Dance“ se koná každý měsíc párty za novoluní na pláži v zálivu Mac’s Bay. Více informací na stránkách BlackMoon culture. Pozn. Ceny ubytování v oblasti Hat Rin jsou v době kolem Full Moon Party zhruba o 30 % vyšší než normálně.

Přibližné ceny

Thajský Baht je zhruba 0.70 Kč. Aktuální kurz můžete sledovat zde. Obecně bychom mohli říci, že ceny v číslicích jsou podobné jak v Česku, až na to že thajský Baht má 2/3 hodnotu koruny, což je pro nás velmi příznivé.
PoložkaCena v THBCena v Kč
Jídlo v lokální restauraci100 THB70 Kč
Ovocný shake30 – 50 THB20 – 30 Kč
Banány (1 kg)18 THB13 Kč
Benzín30 THB22,5 Kč
Taxi (1 jízda)120 – 170 THB85 – 120 Kč
Noc v hostelu (sdílený pokoj)200 THB150 Kč
Pokoj pro 2 v levnějším ho(s)telu300 – 450 THB200 – 300 Kč

Koh Phangan nebo Koh Samui?

Není jednodušší řešení tohoto dilema než strávit několik dní na jednom z ostrovů a zbytek na druhém. Koh Samui je větší, a tak logicky nabízí více možností na jaká místa se zajet podívat (je tu více chrámů a jsou hezčí než na Koh Phanganu). Pro golfisty bude Koh Samui volbou č. jedna. Koh Phangan je menší a najdete tu poklidná místa, stejně tak jako tu můžete zažít jedinečnou Full Moon Party. Z Koh Phanganu je to blíže k potápěčskému ráji na dalším ostrově Koh Tao.

Koh Phangan – Tipy na závěr

 • Elektřina – po celém Thajsku najdete kombinaci různých typů zásuvek (A, B, C) a liší se hotel od hotelu, proto si s sebou adaptér raději vezměte, ať máte jistotu. Napětí je klasicky 220 V a frekvence 50 Hz.
 • Nezapomeňte šnorchlovací set – vzhledem k místnímu bohatému podmořskému životu jej rozhodně využijete.
 • Voda z kohoutku není pitná.
 • Očkování – povinná nejsou žádná, ale do Thajska se obecně doporučuje očkování proti Žloutence typu A, B a Břišnímu Tyfu.