Už dlouho jsem tyto mašle do vlasů chtěla ušít a vlastně ani nevím, proč jsem to tak dlouho odkládala. Na holkách je testuji už celou zimu, prodávala jsem je poprvé minulý měsíc v Novém Městě na trhu. A měly velký úspěch, hlavně ty s drobnými kvítky, prodala jsem všechny. A já mám vekou radost - je to totiž přesně taková ta drobnost, která potěší. Superjednoduché šití i pro úplné začátečnice. A podle mě ideální dáreček na návštěvy - místo čokolád :)
Já šila z bavlněných pláten, ale plánuji zkusit i z úpletu - bude se mašle po sešití o dost lépe protáčet. Nakreslíte si tvar podobný tomu mému - důležitá je dostatečně dlouhá zúžená část uprostřed (aby se dobře vázala mašle). Celkovou délku šablonky mám 19 cm.  
Tvar obkreslíte na látku, vystřihnete s necelým centimetrem navíc a v trase tužky prošijete. Uprostřed nechejte asi tři centimetry neprošité (ideálně ne úplně vycentrovaně, spíše ze středu směrem k jednomu okraji, lépe se pak protáčí), na začátku i konci zapošijte. Na stranách sestřihněte rožky. Neprošitým otvorem protočte na líc, vyrovnejte rožky, přežehlete a uvažte jednoduchým ne příliš utaženým uzlíkem na gumičku. Zašívat protáčecí otvor nemusíte, schová se v uzlíku. A až se časem vytahá gumička, odvážete a přivážete na novou. Osvědčily se mi spíše drobnější vzory, ale experimentům se meze nekladou.    
 
Radostné šití přeju a ať je mašlí milion! P.S. Je to trochu návykové - a jak asi bude mašle vypadat z této látky ... ?