V polovině září jsem s rodinou mé sestry vyrazili na víkend do Krkonoš, ráda bych si sem pár fotek uložila jako vzpomínku na fajn dny. V pátek jsme se ubytovali na Tetřevích boudách v Černém Dole na samotě ve výšce 1030 m.n.m. V letním období je možné se dostat k chalupě vlastním autem po silnici pro jedno auto (posledních asi 11 km, vcelku napínavé, když potkáte auto v protisměru:-) ), v zimě zaparkujete na vyhrazeném parkovišti a do cíle vás doveze rolba. Večer jsme si dali dobrou večeři /měli jsme polopenzi/ a poté hráli společenské hry. Zapojila se i naše Barča, to je co říct, byl to fajn večer. Strávili jsme ho v “krbárně”, jakési společenské místnosti. Tetřeví Boudy postupně renovují a tento prostor je opravdu přijemný.
Druhý den jsem se prošli po kopečkách, cílem byla Kolínská bouda.
Dobře jsem se tu najedli, nakrmili lamy a kozy a vraceli se na naše ubytování.
(Vpravo Sněžka) Odpoledne si většina relaxovala ve wellness části hotelu, my se sestrou jsem si poseděly v restauraci s nádherným výhledem.
Před restaurací je nová velká terasa, výhledy, pokud počasí dovolí, jsou nádherné. Přední kopec vpravo jsou Herlíkovice – Žalý. Výhled se pochopitelně může rychle změnit.
pátek po příjezdu a níže den poté
V neděli jsme jeli domů, ale před odjezdem jsme stihli ještě menší okruh (cca 5 km) na Lesní boudu.
Hlavně v neděli bylo počasí ukázkové, tak jsme nechtěli vyrážet hned po desáté. Po cestě domů jsme se ještě stavili na oběd u rodičů, ti byli rádi, že jsme se tam všichni takhle hezky sešli. Prostě to byl vydařený víkend. Naše děti si rozumí, to nás všechny těší. S personálem na Tetřevích boudách jsme byli moc spokojeni. Je to opravdu na samotě, kde bydlí jen hosté tohoto zařízení. Jídlo nám také chutnalo. Už máme domluvený další podzimní pobyt jinde, jen naše rodina, už teď se těším. Pěkný den. Marcela