Dobré odpoledne,

dnes z časových důvodů jen ve zkratce… O něčem, co souvisí s další mou letošní výzvou.


BioAbecedář Hanky Zemanové. Těším se moc, až si jej přečtu skrz na skrz. Tahle oblast mě zajímá už hodně dlouho a chtěla bych jít více do hloubky. Podle toho, co jsem se o Hance mohla z různých stran dozvědět, to bude velmi poučné, inpirativní a zábavné čtení 🙂 A myslím, že bych tím mohla splnit jeden z bodů letošní čtenářské výzvy .-)

Sama se nepovažuji za “biofanatika”, ale zdravé jídlo, které nebude “nabušené” látkami, které v nich nemají co pohledávat a bude složeno z potravin, které našemu tělu naopak velmi prospívají, si určitě pro sebe i svou přeji hodně. I to je podle mého názoru jeden z důvodů, proč se třeba v posledních letech tolik zvedl zájem o permakulturní zahradničení. Myslím, že není úplně jednoduché se v problematice zorientovat a především nenechat se bezdůvodně strhnout argumenty té i druhé strany. I proto jsem se rozhodla pro nákup této knihy – která obsahuje nejen průvodce nakupováním (informace o jednotlivých potravinách a odpovědi na často kladené dotazy s tím spojené), ale rovněž informace o méně používaných zdravých potravinách či receptovou část rozdělenou do několika celků podle typu připravovaného pokrmu.

Zajímalo by mě, jaký vztah k biopotravinám a vůbec všemu okolo máte vy? Je to podle vás momentální výkřik módy, skvělý obchodní tah prodejců biopotravin nebo nutná podmínka kvalitního života, o kterou musíme usilovat?

Krásný den

A.