… jsme minulou neděli strávili krásný čas. Počasí přálo a já si tak stihla udělat pořádek ve vyvýšených záhonech. Jak na ně, jsem psala už dříve na mém „kvetoucím“ webu zde.

Fazole letos pořádně narostly a protože čas hodně pokročil, bylo třeba je před zimou obrat a vyloupat. Stejně tak jsem vyryla poslední kousky kořenové zeleniny – mrkev, červenou řepu a nebo pastiňák, na který nedám dopustit.

Během sezóny výplň vyvýšených záhonů trochu sedla, rozhodla jsem se jí tak doplnit o hrubý kompost. Protože ještě nebyl ale dostatečně uleželý, nepřišel nahoru, ale do spodnějších vrstev. 

Postupně jsem si přeházela pěknou vrchní zeminu na jednu stranu záhonů a dospod doplnila kompost a pak přeházela vrchní zeminu zase zpátky. Zapracovala jsem tak dobré 3/4 obsahu kompostérů. Pokud by byl kompost hezky uleželý (aspoň 1 rok), navrstvila bych jej rovnou nahoru. Takhle jsem si trochu zaposilovala 🙂

Jirka se nabídl s pomocí – loupal tak vedle mě posbírané fazole z lusků 🙂 Co se v mládí naučíš…


Ještě mi zbývá do zahrady vysadit několik nových přírůstků. Pořídila jsem si mj. i další růži. Neodolala jsem popínavé anglické růži „Veilchenblau„. Má zvláštní fialovou barvu, je prakticky bez trnů a mnoho poloplných květů. Patří mezi ramblery (dlouhé ohebné výhony). Mám v plánu vysadit z jižní strany kotce – ještě kvůli toho musím rozebrat část zámkové dlažby 🙂 Tak že by tuto sobotu? Příští týden má podle předpovědi počasí sněžit… .-)

Krásný den

A.