Všechny Vás moc a moc zdravím,
hodně z Vás ví, že se už několik let potýkám se zdravotními kloubními problémy o tom, ale někdy jindy.
   Na podzim loňského roku jsem podstoupila celkovou hysterektomii (odstranění dělohy, vaječníků, atd) protože výsledky po červencové konizaci děl. čípku byly pozitivní na rakovinu.
    Z toho se dostávám ještě teď, návaly, pocity úzkosti, pláč,….nu prostě přechod ve 40 je „super“….
V lednu tohoto roku mě začalo bolet levé prso, objednala jsem se na mamograf a ultrazvuk, v březnu jsem měla levé prso už o číslo větší než druhé a navíc jsem si nahmatala tvrdou bulku, po absolvování UZ měla bulka 3x 1,5cm, ale, že není z čím srovnat, jelikož jsem na UZ prsou byla poprvé, objednali mě tak na kontrolu za měsíc. Mezitím jsem absolvovala 20.března operaci druhého ramene a mé levé prso už bylo obrovské, bolestivé, tvrdé a horké. V den kdy mě propustili z ortop. jsem se hned zastavila na gyn. jelikož bolest už byla větší než u právě operovaného (sešroubovaného) ramene. Hned mi vzali krev jestli tam není zánět, nebyl, tak jsem ještě ten den absolvovala mamograf, UZ a biopsii, jenže za týden už byla bulka 6cm a byl problém, trefit tu správou část na odběr vzorků, ty se odeslaly na Žlutý kopec(onkol. centrum), poté do Plzně. Po skoro 5týdnech přišla zpráva ze žluťáku, ať se co nejdříve dostavím na další biopsii, protože ta první nebyla průkazná.
   Po absolvování druhé biopsie, mi bylo navrhnuto domluvit si konzultaci u jejich onkol. chirurga nebo u plastického chirurga.
   Do týdne mi přišly výsledky, je to nezhoubné, obrovská úleva pro všechny, ale je to rychle rostoucí nezhoubný nádor, který mezitím už vyplnil polovinu mého levého prsu a musí pryč.
   Hned jsem si domluvila konzultaci u plastického chirurga dr. Hýži, a pak už to jelo, termín operace jsem dostala hned za týden. První reakce pana dr. Hýži, odstranit celé prso, to jsem nerozdýchala, protože mám prsa velikosti 70F, co s tím druhým??????
   Proto jsem si konzultaci nedomluvila na onkologii, tam Vám odstraní vše špatné a „tím to hasne“ a zase otázka na jedné straně skoro nic a na druhé prso o velikosti F, co to udělá s páteří, postojem, psychikou….atd. Musela bych pak podstoupit další operaci modelaci prsa druhého a podstoupila bych dobrovolně další operaci?????? Po tom co mám za sebou a bohužel díky kloubní anomálii, ještě před sebou???? Vím co se mnou dělají nazkózy, je mi hrozně špatně a díky svému nízkému tlaku se velmi špatně probouzím a byla bych takový masochista, že bych podstoupila narkózu dobrovolně?? Asi ne.
   A už se dostávám k tomu hlavnímu v úterý 29.května 2018 ve 12h jsem podstoupila velkou 4 hodinovou operaci kde mi byl odstraněn nádor, hurá nebyl prorostlý do bradavky, tak mám obě!!!!! Nádor a okolní tkáň měla přes 360g a k tomuto odstraněnému množství mi na stejnou velikost vymodelovali prso pravé, tam bylo odstraněno přes 230g tkáně. Nynější velikost prsou 70B
  Včera 30.května 2018, jsem byla propuštěna z nemocnice a jsem doma.
Pro dnešek končím, ale jestli Vás zajímá co dál, jaké to je, bylo, vše okolo, fotky před, z průběhu operace, potom, atd. písněte mi do komentářů a budu psát dál, či jestli Vás cokoliv zajímá písněte.