Zvířecí instinkt řekl Harriet a M15, že musí odletět. Orli bělohlaví, Harriet a M15, opustili svou borovici ve Fort Myers na Floridě – svůj domov během ročního období páření a hledali úkryt den před hurikánem Ian.


Foto
Orli bělohlaví Harriet a M15 sedí na vrcholu svého hnízda ve Fort Myers na Floridě před hurikánem Ian. (Jihozápadní Florida Eagle Cam)

Není jasné, kam dvojice zamířila, aby přečkala bouři. O několik dní později, stejně jako během následků hurikánu Irma v roce 2017, se orli vrátili ke stromu a hledali své hnízdo. Ale hnízdo bylo „zcela pryč,“ řekla Ginnie Pritchett McSpadden, spoluzakladatelka Southwest Florida Eagle Cam. Nezbyl jediný klacek z hnízda na stromě, upřesnila. (Rodina pracuje na resetování živého přenosu poté, co se vypnuly kamery, když během hurikánu vypadl elektrický proud.)
Společnost instalovala k orlímu hnízdu kamery v roce 2012, aby lidé mohli sledovat tyto úžasné ptáky 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. „Harriet a M15 se tedy daly do práce. Den za dnem pár trávil čas hledáním klacíků, větviček, mechu a dalších materiálů a přinášel je zpět na strom, aby znovu postavil hnízdo pro jejich budoucí mláďata.
V roce 2012 McSpadden a její rodina instalovali kamery k hnízdu Harriet a Ozzie, původního páru orla bělohlavého, který přilétal do tohoto hnízda na jejich pozemku od roku 2006. Samec Ozzie zemřel v roce 2015. Krátce poté se Harriet spářila s M15. Tento rok je jejich sedmá sezóna jako páru na jejich pozemku.
Harriet obvykle snesla vajíčka na Den díkůvzdání, ale to nutně neznamená, že dvojice závodí s časem. Pokud jim přestavba hnízda zabere více času, mohla by Harriet svá vajíčka snášet později, protože období páření a hnízdění trvá od října do května, řekla The Post Breanna Frankelová, rehabilitační manažerka a přijímací specialistka z Kliniky pro rehabilitaci divoké zvěře.
Někdy samice snese vajíčka, ale ta se nevylíhnou nebo mláďata orla bělohlavého nepřežijí. V těchto případech je stále možné, že samice snese další sadu vajíček, řekl veterinář Frankel, který zná Harriet a M15 a byl součástí Ozzieho ošetřovatelského týmu, když nastoupil na veterinární kliniku v roce 2015.
Není to poprvé, co přírodní katastrofa donutila Harriet a M15 k přestavbě. V roce 2017 bylo hnízdo páru částečně zničeno během hurikánu Irma. Je také běžné, že orli bělohlaví každý rok vylepšují svá hnízda, nosí nové větve a materiál.

Fotografie hnízda před a po hurikánu a nový základ hnízda 7. října

Zdá se to neobvyklé. „Ale zároveň se to děje po celém světě víc, než byste předpokládali.“ Někdy hnízda orlů bělohlavých – která mohou vážit až tunu a dosahovat délky několika metrů – jsou tak těžká, že se rozpadnou nebo způsobí zřícení stromu. „Jsou masivní.“
Zatím bude Harriet pokračovat ve zkoumání větviček a větví, které M15 přináší ke schválení. Hnízdo musí být takové, jaké ona sama uzná za vhodné, což je volba, kterou musí samice učinit, vysvětlil Frankel. „Vyvinuli se s naším prostředím a vyvinuli se, aby přežili, bez ohledu na to budou odolní vůči čemukoli.“ řekl Frankel.

 

Nové hnízdo 16.10.2022

Fotografie od místních fotografů.

Fotografie Marie Chism Photography

Fotografie od Desiree Deliz pořízené 9. října 2022

Zdroj: washingtonpost.com, SWFL, Desiree Deliz’s Photography, Marie Chism Photography