Zdravím vás po kratší odmlce. Mé tělo se s bacily nepopralo, tak jsem si dala oddych, nějak jsem neměla chuť cokoliv tvořit, trávit čas u počítače. Něco málo se objevilo na Instagramu, to jsou takové rychlovky, to jsem zvládla:-). Teď už zabrala antibiotika a já se cítím o poznání lépe. Zase začíná kašlat Barča:-(. Člověk se tak těší na to blížící se období plné vánočních příprav, procházek v chladném počasí, trhů a akcí vůbec, ale s těmi nemocemi to nejde. To je pro mě největší strašák. Tak budu doufat, že si to teď vybereme a pak už bude dobře:-).

Delší dobu jsem hledala recept na perníčky, které jsou hned měkké. Vyzkoušela jsem jeden od Honzíkovy spolužačky a jo, chutná a perníčky jsou skutečně hned měkké. Pekly jsme s dětmi už dvakrát. Vždy hned zmizí.

Recept zde:

650 g hladké mouky
250 g cukr moučka
70 g másla
100 g medu
1 prášek do pečiva
1 lžička perníkového koření
1,5 lžičky jedlé sody
4 lžíce mléka
3 vejce

Necháte rozpustit máslo a med a mírně vychladnout. Ostatní ingredience smíchejte, poté přidejte med s máslem a vypracujte těsto. Dejte odpočinout do lednice do dalšího dne.

První várku jsem recept dodržela, jen jsem dělala poloviční množství. Podruhé jsem tam už propašovala i tmavou mouku a méně cukru, ale i trošičku kakaa, aby byly tmavší.

Zatím jsme nezdobily a ani nevím, zda budeme:-). Pořídila jsem si na ně nová vykrajovátka, která tvoří tvary k zavěšení na hrneček.

 

 

 

 

 

 

Barunka si vytvořila svoji vlastní variantu. Já to pracovně nazvala “kozí bobky”.

 

 

Snad se pochlapím a nafotím v týdnu něco víc.

Vy se stále můžete zapojit do vánoční výměny. A pokud jste se již zapojily, docela by mě zajímalo, zda byste měly nějaké konkrétní přání, co byste rády ode mě v případě, že bychom byly ve dvojici spolu:-). Netvrdím, že to splním, ale možné to je:-).

Krásný den.