Minulý víkend jsme si udělaly s kamarádkou výlet na Rešovské vodopády. Jsou sice jen 30 minut od nás, ale vlastně nikdy jsem je ještě nenavštívila. Což mi přišlo škoda, protože jsou kouzelné. Navíc většina z nás, alespoň si myslím, že nejsem sama, máme procestované cizí země, ale místa, která jsou v okolí, známe málo. Řekla jsem si tedy, že vám sem čas od času přidám nějaký tip na výlet. (Ten pak můžete vykompenzovat upečením něčeho sladkého :D). Rešovské vodopády patří k největším vodopádům v Nízkém Jeseníku. Jsou tvořené říčkou Huntavou, jejíž vody prochází asi 200 m dlouhou soutěskou s mnoha kaskádami a vodopády, z nich ten nejvyšší má asi 10 metrů. Celou trasu podél vodopádů si můžete projít díky systému dřevěných mostů, schodů a lávek. Najdete zde také vyhlídku, ze které můžete vodopády obdivovat.

Musím říct, že jsem se do tohoto místa zamilovala. K vodopádům se můžete dostat několika trasami (jsou zde značené turistické stezky). Nejsnáze dostupné – pokud máte malé děti – jsou vodopády z Rešova (asi 1,5 km), Horního Města nebo Tvrdkova (obě trasy cca 3 km).


My jsme zvolily trasu delší z Valšova dolu (6 km jedna cesta), která nás vedla lesem po rovince kolem říčky Huntavy (zelená trasa). Pokud se chcete vyhnout návalu turistů, určitě doporučuji vyrazit v brzkých ranních hodinách, abyste si mohli užít přírodu a klid.