Se svýma dětma se zas pomalu vracím i k buchtám, který si pamatuju z dětství. Třeba tuhle rychlou tvarohovou, kterou jsem přitom tehdy neměla ráda, protože jsem nejedla tvaroh (a asi milion dalších věcí). No a teď na ní oceňuju a miluju právě ten tvaroh, díky kterýmu je i krásně vláčná, a rychlou přípravu. Jedno z mých dítek by ji samozřejmě neochutnalo ani pod pohrůžkou násilí, protože tvaroh! Po kom ty děti asi jsou???


Ingredience

(plech 35 x 30 cm)

2 vejce
1 hrnek cukru krystal
1/2 hrnku oleje
1 hrnek mléka
2 hrnky hladké mouky
1 kypřící prášek do pečiva
špetka soli

Náplň

2 polotučné tvarohy ve vaničce
2 vejce
1 lžička vanilkového extraktu
1/2 hrnku cukru krystal
1 sáček vanilkového pudinku
1/2 hrnku mléka

malá sklenička povidel (nemusí být)

*Pokud se rozhodnete přidat povidla, naneste je malou lžičkou na tvarohovou náplň a poté zalijte zbývajícím těstem.


Postup

V mixéru šleháme vajíčka s cukrem, až zesvětlají a nabudou. Tenkým pramínkem přilijeme olej a mléko, poté vešleháme i mouku s kypřícím práškem do pečiva a špetkou soli. 

Na náplň zvlášť v misce metličkou vymícháme všechny ingredience na hladký, poměrně tekutý krém.

Troubu rozehřejeme na 160 °C. Menší plech si vyložíme pečícím papírem (nebo vymažeme máslem a vysypeme hrubou moukou). Nalijeme na něj zhruba polovinu těsta, stěrkou ho roztáhneme až do okrajů. Na těsto nalijeme tvarohovou náplň a na ni druhou polovinu těsta. Pečeme dozlatova, zhruba 30-40 minut (přiznám se, že jsem zapomněla hlídat čas, takže doplním, až budu příště péct).

Tip: Já dávám na dno plechu zhruba 2/3 těsta a náplň poliju zbývající třetinou. Tvaroh tak není těstem úplně zakrytý a během pečení hezky zezlátne.