Následující den jsme se vydali do údolí Voje a k soutěsce Mostnica. Věděli jsme, že to bude náročné pro naši dceru, ale odhodlání jsme měli veliké. Podle informací šlo o výlet cca na 5 hodin. Cílem byl vodopád Mostnica v půlce trasy.

Na samém počátku výšlapu jsme zakotvili u řeky, kde se děti i manžel koupali, skákali do tůní a užívali si to možná dvě hodiny. Voda je ledová ale průzračná a svojí nazelenalou/tyrkysovou barvou vás prostě neskutečně láká.

Pokračovali jsme údolím dál, ale stoupání se Barče nelíbilo, byla unavená, síly nám ubíralo i veliké vedro, tak jsme po občerstvení asi hodinu před vodopádem vzali zpáteční kurz a vydali se kolem 15,30 hod. k autu. I tak jsme si užili pohledy na divokou řeku a její krásy.

…to samé místo na cestě zpět, po dešti, s párou…

V tu chvíli jsem nabyla dojmu, že je to hezčí místo než Soča:-), těžko říct, každopádně patří k velmi oblíbeným cílům turistů.

Samotné jezero Bohinj jsme více prozkoumali na lodi. Přejeli jsme jezero s cílem najít pěkné místo ke koupání, což se povedlo. Blížící se mraky nás přiměly se asi po třech hodinách vydat na cestu zpět, opět lodí.

Koupání nemělo chybu. Jezero v létě mívá až 24 stupňů. Nevím, kolik mělo teď, ale i já jsem do něj vlezla v pohodě:-).

Jeho voda je od tyrkysové až tmavě zelená, čistá, nádherná. Nejhlubší místo dosahuje asi 45 m, na délku má cca 4 km, na šířku cca 1,2 km. Jde vlastně o takový “průtokáč”. Voda do něj přitéká i z něj vytéká díky řece a jak nám bylo řečeno, až 3x za rok se celý jeho obsah díky tomuto faktu kompletně vymění, proto patří k těm nejčistším.

Nedaleko je i jezero Bled, které je zřejmě více navštěvované turisty, celkově rušnější a jak vím od sestry, která tam byla 2 týdny před námi, i dražší.

Kolem jezera je opět široká nabídka vyžití: půjčovny kol, kajaků, raftů, všeho možného. Občerstvit se můžete v mnohých stáncích, restauracích. I děti si tu přijdou na své.

A příště už poslední zastávka a pár postřehů navíc.

Mějte se.