Jak stoupá venkovní teplota, stoupá i chuť na osvěžení v podobě zmrzliny. Ale víte, že v kupované zmrzlině si můžete koupit i přidané látky jako karubin, alginát sodný, umělá aromata, barviva a velké množství cukru nebo dextrózy. Pokud chcete opravdu kvalitní zmrzlinu, musíte si za ni hodně připlatit. Jestli nechcete, nebo vás nebaví, neustále zjišťovat složení kupované zmrzliny, pak pro vás máme dobrou zprávu. Výbornou zmrzlinu si hravě vyrobíte i doma a navíc si kromě zmrzlin můžete připravit i lehké a skvělé sorbety a využít zrovna dostupné ovoce.

S domácím zmrzlinovačem Tescoma víte co jíte i co dáváte dětem. Můžete jim připravit chutné a zdravé zmrzliny. Příprava zmrzliny je velmi snadná. Hlavní nádobu dáte do mrazáku a připravíte si zmrzlinovou směs, kterou dáte vychladit do ledničky. Směs nalijete do nádoby a za 20 minut si našleháte chutnou domácí zmrzlinu. My jsme si otestovali výrobu čokoládového sorbetu s pomerančem. Práce se zmrzlinovačem je velmi snadná, klidně si mohou zmrzlinu připravit s vaší pomocí i děti. Navíc ve zmrzlinovači DELLA CASA připravíte i výtečné ovocné, smetanové, čokoládové, tvarohové a jogurtové ledové nápoje.

Příprava je snadná. V hrnci rozpustíme všechny ingredience.

Promícháme a necháme vychladit.

Vychlazenou směs z ledničky a nádobu z mrazáku vyndáme.

Směs nalijeme do zmrzlinovače a začneme míchat. Po chvilce směs začne houstnout a vytvoří požadovanou konzistenci.

Ozdobíme podle chuti.

A pak už jen zbývá si svou domácí zmrzlinu vychutnat.

Díky nepřebernému množství variací na zmrzliny a ledové nápoje bude váš zmrzlinovač praktickým pomocníkem, díky kterému ušetříte peníze a vychutnáte si zdravé a chutné zmrzliny i nápoje. Třeba si sobotní ráno vychutnejte se svým ledovým frappé.

A jestli chcete svou domácí zmrzlinu povýšit na další úroveň, máme pro vás dobrou zprávu. Se soupravou na zmrzlinové košíčky a kornouty si je snadno připravíte doma a servírování zmrzliny bude jako z cukrárny.