Mnohokrát jsem na obrázcích obdivovala šumivé koule do koupele, až jsem se je rozhodla vyrobit sama, vždyť čas Vánoc je tu a mně se jeví jako krásný dárek. Jenže!!!

Nebylo to  tak snadné. Recept zahrnuje pár ingrediencí, vše se smíchá, hotovo. Přestože je v postupu uvedeno “opatrně vmíchat”, první pokus přišel vniveč. Šumivky začaly šumět hned při přípravě. A pak šuměly ještě další den:-(.

Tak jsem šla znovu na internet a hledala podrobnosti. Tekutá směs se má vmíchat po kapičkách! To v mém receptu nebylo. Když jsem se při koupi další kyseliny citronové dala do řeči s paní prodavačkou, která měla podobnou zkušenost, přestože vmíchávala olej po kapičkách, řekla jsem si, že tomu dám ještě jeden pokus a dost.

Ten už dopadl lépe. Takže pokud se chcete do toho pustit, protože když se to povede, myslím, že to vypadá skvěle, opravdu vmíchávejte a zapracovávejte tekutou směs do té suché po kapičkách. Já jednou rukou neustále hnětla suchou směs a levou rukou ze lžíce po kapkách přidávala směs tekutou. Je to na dýl, s tím počítejte.

I při druhém pokusu mi párkrát směs začala šumět. To jsem pak řešila tak, že jsem šumící část lžičkou rychle vyndala pryč.

A tady odkaz, kde jsem recept našla já.  KUK! h

Má někdo z vás s  nimi zkušenost? Nejlépe i trik, jak zamezit tomu šumění při setkání suché i mokré směsi.