Štítek: deko
Sváteční stůl

Už nějaký čas  rozšiřuji sbírku skla a porcelánu. Je to něco, co mi přináší radost, takže to považuji za dostatečné ospravedlnění této materiální posedlosti. Finská Iittala je zkrátka srdeční záležitost. Všechno to začalo kolekcí Ultima Thule…

Přečtěte si více

S linkou

Víte, že jsem blázen do skla a porcelánu. Dlouho jsem toužila po servisu s černou linkou, ale nedařilo se mi ho najít. Nikde nic, ale teď mi ten sen splnila německá značka ASA.

Přečtěte si více

Už se blíží

Na březen jsem se těšila. Blíží se jaro. První tulipány ve váze, venku světlo i v půl šesté, víc sluníčka, méně vrstev, teplejší vítr, hezčí vstávání…
Máme za sebou méně produktivní dny, náročné oslavy, rýmy, před sebou dlouhé procházky, probouzení přírody, zajímavé zakázky, změny, překvapení… 
Když je na co se těšit, je to fajn. 
Tak ať nám všem ten příchod jara přinese něco dobrého a zajímavého.

L.
Přečtěte si více

Oslava pro baletku

Byla to první dětská oslava. A tím „dětská“ myslím to, že si Ema pozvala svoje kamarády. Maminky jsou zároveň i moje nejbližší, takže myslím, že jsme si tu party užily i my – dospělé. 
Téma bylo jasné, přála si na dortu baletku. Já na ty marcipánové figurky po pravdě moc nejsem. Je mi jasné, že se to dětem líbí, ale vždy se mi dělá trošičku špatně, když třeba vidím v dětské puse černého krtka:-D. To je ale můj osobní problém, loni měla na jedné oslavě i Olafa. No a tak jsem po dlouhém prohlížení internetu zakoupila baletku porcelánovou, která mě nadchla. Líbí se mi, že je taková vintage. A taky se mi líbí představa, že nám zůstane na památku. Je z ní nadšená. 
Ohromně mi pomohla kamarádka a v podstatě sousedka Svatka, kterou můžete znát z blogu Coolinářka. Přichystala různé jednohubky, dortíky, makronky a stylové mini Pavlovy, ale také guacamole nebo kachní rillettes. Já jsem díky tomu měla možnost zaměřit se hlavně na dort a takové ty detaily jako náramky pro děti, a tak dále. Recept na dort už znáte, najdete ho tady. Jen jsem ho udělala z deseti vajec, do krému přidala jahodový rozvar, ale čerstvé maliny také nechyběly. Ozdobila jsem ho máslovým krémem, který, uznávám, byl spíš na efekt:-D. 
Kamarádka Magda alias Nana PARTY mi zase pomohla s výzdobou, když mi dodala brčka a vyrobila krásné výřezy baletek a labutí. 
Z oslavy mám moc dobrý pocit, děti si party užily, jídlo se snědlo, bylo to fajn. Všem jsem moc vděčná za účast a krásné dárky. Tak snad zase za rok…možná…až si odpočinu:-D.

L.
Přečtěte si více

Jiskřivé

Lesní motivy jsou mé oblíbené. A máme je i na vánočním stromečku. Skřítci, sovy, ptáčci, houby, žaludy, šišky…chybí snad jen veverka, ale věřím, že tu nejkrásnější také jednou objevím:).
Loni jsem přidala pár červených ozdob, letos z krabic vytáhnu hlavně ty bílé, stříbrné, béžové a zlaté. 
S menší obměnou skladby jsou to ale vždy ty naše skleněné, povětšinou české ozdoby. Z Jablonce nad Nisou, ze Dvora Králové nad Labem, ale i od těch nejmenších výrobců (například rampouchy z Fleru). Každý rok nějakou přikoupím, většinou na adventních trzích. Mám ale i pár německých zn. Drescher, případně belgické Goodwill. Ty z dětství najdu ještě u maminky, ale po pádu stromečku jich zbylo jen pár. Snažíme se ty starožitné alespoň obměnit, když čas od času objevíme nějakou novodobou kopii (například košík s hroznovým vínem apod.). A co udělá největší radost? Ozdoba darovaná. Na toho člověka si pokaždé tak hezky vzpomenete, když ozdobu berete do ruky a věšíte. 
Světýlka máme tato, už loni jste se na ně totiž hodně ptali. Vypadají úžasně a moc je doporučuji!
A co mi chybí? Možná ještě ta pravá špička/hvězda. Ale to nespěchá. Ta si mě bude muset získat. 

Ačkoli mám ráda ten jiskřivý stromeček, moc se mi líbí i ty prosté, s perníčky a slámovými ozdobami. Vždycky tak trochu záleží na tom, v jakém stylu je ten domov zařízen – u nás je to prostě moderna.

Máte nějakou oblíbenou ozdobu? A máte s nimi spojenou nějakou příhodu? Já si vždycky vzpomenu, jak mě pradědeček/fotograf nastavoval u vánočního stromečku na portrét a musela jsem ukazovat na kouličku a jako by ji brát do ruky:). Tím si prošly všechny ženy z naší rodiny:-D.

L.
Přečtěte si více
načítání