Štítek: sníh
11 kroků, jak zazimovat zahradu

Loni a vlastně i předchozí roky jsme na podzim trošku polevili a dali přednost válení se u krbu s knížkou v ruce, takže zahrada zapadla sněhem, než jsme ji stihli zazimovat.  Letos jsme se domluvili už na konci prázdnin, že to vezmeme poctivě a z gruntu. Co nás do mrazů nemine? Zryjeme záhony. Zjara jsem […]

The post 11 kroků, jak zazimovat zahradu appeared first on PetraZahradnici.cz.

Přečtěte si více

10 důvodů, proč je zima v zahradě skvělá

Nemám ráda zimu a až donedávna jsem na ni nadávala. Hnusné počasí, mráz lezoucí až pod spodní prádlo a nulová úroda na zahradě. Letos se něco zlomilo. Ne, že by se zima stala mým oblíbeným ročním obdobím (tím je pořád jaro a trošku léto). Ale uvědomila jsem si, že střídání čtvero ročních období v našich […]

Přečtěte si více

Zima

…je letos pořádná. Sníh snad máme v lednu každý rok, ale že by u nás vydržel tak dlouho…paráda. Já nejsem žádný zimní tvor, zimní sporty mi moc neříkají, na lyžích jsem stála naposledy někdy v sedmnácti, navíc je mi prostě pořád zima. ALE…je to krásné na pohled. Užívám si to nejenom jako fotograf, ale i jako máma nadšeného dítěte. A ten pocit, když padá sníh…je jen málo takových věcí. Kouzlo.
Už někdy v říjnu jsem kupovala tenhle pletený set. Byla to láska na první pohled a já hned měla představu o tom, jak by ty odstíny asi vypadaly na fotkách. Je to trochu deformace, ale myslím, že celkem neškodná. A musím říct, že z toho setu měla velkou radost i sama slečna. Líbí se jí barvy a bambule. 

Na blogu bych toho chtěla během ledna stihnout ještě dost. Chtěla bych se zmínit o tom, jak jsme byli na baletu, co čteme, ale také poreferovat o nějaké kosmetice a o tom, jak pokračuji v naší rodinné kuchařce. 
Mějte se krásně!
L.
Přečtěte si více

Trocha sněhu, hodně radosti

Včera nasněžilo. Nic moc pokrývka, však k radosti to stačí. U nás ten sníh nikdy moc dlouho nevydrží, ale v lednu to snad bude zase lepší a trvalejší. Vytvořila jsem korunku pro zimní královnu, tak ať můžeme udělat nějaké parádní fotky:).
Čeká nás poslední bruslení v tomhle roce, slečnu to moc chytlo. Je to teď naše velká krasobruslařka. A pod stromečkem na ní bude čekat nádherná panenka s bruslema:). Jsem zvědavá, co na ní řekne. 
Letos ten advent zase tak utekl. Nikdy se mi nechce řešit Vánoce v listopadu, ale možná je to jediný způsob, jak všechno stihnout. A nebo se tím prostě nestresovat:). Volím tu druhou možnost.
L.
Přečtěte si více
načítání