Nedávno jsem na nějakém zahraničním IG účtu viděla video, jak prodloužit život tulipánům ve váze. Rozhodla jsem se to vyzkoušet. Postup jsem si nezaznamenala, takže to byla trochu improvizace, hlavně to bylo, tuším, v němčině a je dost možné, že mi nějaké detaily unikly. Jak jsem na to šla já a jaký byl výsledek? Schválně jsem udělala dvě skupinky tulipánů do dvou váz. U jedné jsem postupovala klasicky, u druhé dle pokynů z onoho návodu. Tulipány jsem seřízla vodorovně, ne šikmo jako obvykle. Do sklenice jsem dala menší množství vody, protože vím už déle, že to tulipánům takto vyhovuje. Nejspodnější list jsem odtrhla. Do jedné vázy jsem vhodila asi 4 kostky ledu, do druhé ne. V první váze jsem stonek tulipánů kousek pod květem maličko prořízla nožem. To mělo zabránit jejich typickému ohýbání po několika dnech. U druhé vázy jsem seříznuté tulipány dala do vody hned. A tady fotodokumentace.
Takto ano
Takto ne
Výchozí stav:
O dva dny později:
Po týdnu:
Také se vám zdá, že nevidíte rozdíl? Správně, ani já ne:-). Pravda, ty ve větší váze se tolik neohnuly. Může to být tím zákrokem nožem, ale i faktem, že jsou v o něco málo vyšší váze a stonky jsou lépe podepřené. Možná jsem na nějaký krok zapomněla, i když myslím, že ne, možná je to tím, že jsem jim celý týden neměnila vodu a možná je to i tím, že to nefunguje:-). Každopádně týden je za mě na tulipány v tomto stavu dobrý výkon.
Toto foto je z prvního dne.
Na IG někdo psal, že přidává kostky ledu denně, chladno jim život určitě prodlouží a dává také jen cca 2 cm vody. A co vy? Máte nějakou zaručenou radu? Hezké dny.