Jedna z paletek, která rozhodně zaujala a rozvířila vody v kosmetického světě, je Naked Heat od Urban Decay. Paletku už mám pár dní doma a chtěla jsem vám tuhle žhavou novinku představit co nejdřív a to i proto, že jsem vzala jednu i pro vás do soutěže. Čím víc se o něčem mluví, tím víc kontroverze se objevuje a tak jsem byla sama zvědavá, jak budu spokojená a v dnešní recenzi se jako obvykle dočtete úplně vše, co byste před nákupem podle mě měli vědět. 🙂

Jako vždy, když recenzuji nějakou intenzivně probíranou kosmetiku, dovolím si nejdřív malý úvod. Koncept Naked paletek obecně je pro mě jasný. Paletky, které jdou víceméně tón v tónu, barevně se doplňují a jednoduše s nimi uděláte jak nahé líčení, tak taky jednoduché kouřovky. Díky tomu, že máte v paletce podobné odstíny, od nejsvětlejší po nejtmavší, vám půjdou udělat právě kouřovky velmi snadno a snadno se stíny tón v tónu ztratíte všechny přechody. Mluvím o tom zejména proto, že mnoho výtek k Naked paletkám směřuje hlavně k tomu, že na očích nejsou výrazné a barvy se do sebe ztrácejí možná až moc. Asi už je jasné, kam tím směřuji. Když si koupíte paletku plnou hnědých a béžových odstínů, mnoho looků s ní nevytvoříte. Stejně tak, když na oko použijete čtyři různé hnědé stíny, výsledkem prostě bude hnědé líčení. Tolik ke kreativitě. 🙂
urban decay naked heat oční stíny
V tomto ohledu nemohu Naked paletkám nic vytknout. Měla jsem Naked 2 a prodala ji, ne kvůli kvalitě stínů, ta mi přišla víceméně v pořádku, ale na můj vkus byla obyčejná, neutrální, nevýrazná. (A nic z toho není myšleno ve špatném slova smyslu, nejspíš bych podobně hodnotila i paletku Neutral Eyes od Too Faced a podobně.) Za to Naked Heat je pro mě poklad. Spousta krásných hodně teplých stínů s výrazným červeným, vínovým a oranžovým podtónem, to je přesně můj šálek kávy.
Proto jsem ji musela mít, i když vím, že s ní desítky různých looků prostě nevymyslím. Obsahuje typově krásné barvy, které používám každý den a to mi k nákupu stačí. Pro velmi světlou pleť to rozhodně není nahá paletka v tom pravém slova smyslu, ale pro plet opálenou a tmavší bude. Pokud tedy chcete výrazné a kontrastní líčení, ve smyslu barev, které jdou proti sobě, v této paletce je nenajdete. Pro milovnice teplých odstínů, jako jsem já, je ale paletka Naked Heat rozhodně lákavá. Paletka obsahuje pouze pět lesklých / metalických stínů a zbytek je matný. Jako obvykle nechybí ani štětec, který je víceméně použitelný.

urban decay heat paletka
S paletkou jsem zvládla už víc než tři looky (a poctivě jsem swatchovala) a je pravda, že výsledné líčení bylp pokaždé hodně podobné. Záleží jaké barvy použijete a jak je zkombinujete. Čímž se opět dostávám k předchozímu odstavci – pokud si koupím paletku plnou červeno hnědých a hnědo oranžových stínů, s velkou pravděpodobností skončím s líčením, které bude červeno hnědé, nebo hnědo červené. 🙂 Každému, kdo se podívá na swatche, by tohle mělo být předem jasné. S paletkou se dá vytvořit i halolíčení, mně se to povedlo s nejtmavší čokoládově bronzovým stínem (Ember) a rose gold stínem (Lumbre) nebylo ale tak výrazné, jako kdybych sáhla do nějaké jiné paletky, po výrazněji světlejší metalické barvě.
Všechny stíny jsou velmi dobře pigmentované, při nanášení na oko jsem neměla problém ani s jedním z nich. Potěšila i nadprůměrná pigmentace u světlých stínů a fantastická u těch metalických, které působí opravdu až skoro kovově a mokře. Nejsvětlejší matný odstín Chaser mohu použít jako projasňující na celé víčko i jako podklad a nechybí ani mnoho matných do záhybu a na stínování, plus několik opravdu pěkných stínů na ztmavení líčení.

urban decay naked heat odstíny zkušenosti
naked heat odstíny recenze
naked heat odstíny recenze
Odstíny, kterým bych vytkla o malinko sušší konzistenci, slabší pigmentaci a také to, že trochu flekatí při rozmazávání na oku jsou matné En Fuego a Ashes. Není to ale žádná hrůza a větší problém na oku nemám s žádným z nich. Pod oko mi opadal pouze stín Ember. Celkově s opadáváním ani prášením nemám u této paletky téměř problém. Odstín Ember spolu s Lumbre Scorched jsou nádherně metalické, skoro až s mokrým efektem, pokud je nanesu rovnou na bázi.
Odstíny He Devil a Cayenne jsou si velmi podobné jak na swatchích, tak na očích. Cayenne má jen o malinko teplejší/oranžovější podtón. Naopak odstíny Lumbre Dirty Talk vypadají v paletce velmi podobně, ale na očích jsou jiné. Lumbre je dokonalá střední rose gold barva se zlatým leskem a Dirty Talk je výrazná metalická cihlově červená.
naked heat swatche blog
naked heat swatche blog
Paletka mi přijde o trochu lepší svou kvalitou, rozmazáváním a vydrží, než třeba zmiňovaná Naked 2. Stíny Urban Decay obecně mi přijdou poměrně kvalitní a Naked Heat o malinko vyčnívá jak oproti těm co už mám doma (Urban Decay Gwen Stefani, Vice XX), tak i oproti jiným z parfumerie v této cenové kategorii. Pokud je tohle hodně teplé spektrum něco, co rádi a běžně používáte, zklamaní určitě nebudete. Výdrž je stejně jako u jiných UD paletek průměrná. Na mých víčkách bez báze dá jen půl dne a pak se začne slévat. S bází, kterou používám vždy (což víte z článku o mých tipech jak na dlouho držící líčení očí), nemám problém ani se sléváním, ani s blednutím stínů. Pokud chci, aby byly metalické stíny opravdu metalické, nedávám je rovnou na víčko se stíny, ale ještě pod ně nanesu bázi, nebo třeba Glitter Glue.
 
Celkové hodnocení je velmi kladné a od paletky jsem dostala přesně to, co jsem čekala. Odstíny, které můžu používat každý den a se kterými velmi snadno vytvořím mé nejčastěji nošené looky. Plusem je pár poměrně originálních odstínů, které se jen tak v paletkách nevidí – En Fuego a Ashes a i čokoládový Ember a Lumbre jsou barvy, které doma určitě ještě nemám. I díky tomu musím dát UD body za originalitu, protože i když mi paletka na první pohled přišla jako klasická teplá paletka, po prohlédnutí mé sbírky jsem zjistila, že většina odstínů je poměrně unikátní. Když tedy pomineme ty světlejší a světle hnědé, které ale v paletce chybět samozřejmě nesmějí. Z paletky vyčnívá odstín Ounce, který má lesklý saténový finish, ale není třpytivý až moc a skvěle vám poslouží jako odstín na projasnění vnitřního koutku, nebo i pod obočí, protože neobsahuje třpytky, spíš jen krémový lesk.

Barvy se mi během líčení neslévají do sebe tolik, aby nebylo poznat, že jsem jich použila několik. Ani mi nepřišlo, že by vypadaly šedivě. Jedno velmi rychlé a jednoduché líčení jsem vám zvládla vyfotit, takže posouzení nechám na vás.

Chaser přes celé víčko
Sauced široce do ohybu oka + na spodní linku
En Fuego do ohybu + na spodní linku
Ashes na ztmavení vnějšího koutku
Scorched na pohyblivé víčko
Ounce lehce do vnitřního koutku

Řasenka Smashbox X rated  (dělá hezké, hodně oddělené řasy, prodlužuje, nedodává mi objem)

naked heat líčení
oční stíny urban decay naked heat

Paletku seženete na oficiálním eshopu Urban Decay, nebo v Sephoře (eshopu), kde jsem ji pro sebe i pro vás koupila já. Cena paletky je v Sephoře 1520,- a na eshopu Urban Decay 1490,-.

Na mém Instagramu (tady) si o jednu tuhle paletku můžete zasoutěžit. Podmínky jsou jako vždy pod soutěžní fotkou a předem bych vás chtěla poprosit, abyste si důkladně přečetli podmínky. Pokaždé se během soutěže stane, že velká část z vás některou z nich nesplní, což je škoda. 🙂 A pokud byste chtěli, kromě sledování mého Instagramu můžete sledovat i moji Facebookovou stránku (tady). Povinné to samozřejmě není, ale uděláte mi tím radost. 🙂
 
Dejte mi vědět, jak se vám líbí paletka, jestli nad ní uvažujete, nebo už ji máte doma, nebo jestli máte nějaké jiné Naked a jak jste s nimi spokojeni. Těším se na vás u dalšího článku a snad vám dnešní recenze usnadnila rozhodování. 🙂 L.