A jsou pryč. Tak dlouhé těšení a vždycky tak rychle utečou. Užili jste si je? U nás letos po velmi dlouhé době byl stromeček až 23. prosince večer. Ráda zdobím stromeček dřív, pak si užívám jeho kouzla v předvánočním období. Aby měla Ema překvapení přímo na Štědrý den, zdobili jsme ho až 23 večer. Ráno jééé a jůůů k nezaplacení. Ale na mě už nyní jde zase odzdobovací nálada. Pro mě je konec Vánoc pomalu přicházející jaro. A už teď přemýšlím jakou zeleninu a jaké odrůdy letos pořídíme.
Opadávající větve jsem z domu odnesla a nové už nedávala. Pár ozdob (těch skleněných vintage) je zase pěkně schovaných. Letos máme o jednu vintage méně a pár klasických koulí jakbysmet. Poprvé o Vánocíc nemám chuť na cukroví. Sem tam medovníková kulička (nejlepší cukroví ever), ale jinak skoro vše osychá na etažéru. Mládežník i Jenda něco zobnou, Ema radši ovoce a nevidím důvod, proč jí učit na sladké a já radši horkou čokoládu, prosím. A to jsem to s pečením vážně nepřeháněla. Linecké s lemon curd a slaným karamelem, ořechy, myslivecké knoflíky, které se fakt nepovedly, medovníkové kuličky a rohlíčky.

Samotný Štědrý večer byl boží a náročný. Asi jsme byli fakt hodný, protože se toho sešlo nějak moc. A to půlka chyběla! Ta pro mládežníka. U každého se začala vrstvit kupička dárků, on jen pár balíčků před sebou. Ani nevím jak mě to napadlo, ale ptám se Jendy, jestli vyndal i ty dárky co máme v dřevěné bedně v obýváku. Ne, to jsi neříkala. Kouzelná bedna vydala své poklady a i přes šustění papíru byl slyšet kámen padající ze srdce. Stejně dva dárky chyběly. Ty, které jsem zapomněla i zabalit. O zábavu bylo postaráno.
Když jsem byla malá, neměla jsem ráda máminy uklízecí manýry, která ještě při rozbalování dárků hned dávala papír a binec na stranu. Teď jsem dělala to samé i s obavou, že se něco vyhodí. Člověk tak dlouho uklízí, aby byl domov za 20 minut jak po výbuchu.

Láska na první pohled. Akorát na moje kafe a od něj. 

Jedinou červenou vánoční dekorací u nás jsou kamaše!

Sfouknuto. Ahoj zase za rok.

Kreativní počiny i na Vánoce.

Jaké byly ty vaše Vánoce?