Stále nemůžu zapomenout na tu radost, kterou jsem pocítila, když jsem zjistila, že se přítelův brácha Milan bude ženit. (A že jsem teda jako svědkova druhá polovička taky pozvaná.) Svatba se konala v Prešově, na východu Slovenska. Tak proč to rovnou nespojit s návštěvou Vídně a Budapešti? Řekli jsme si s Markem a vyrazili vstříc dobrodružství!

Vyrazili jsme ve čtvrtek brzy ráno. Jako správná organizátorka jsem již předem naplánovala, kde budeme parkovat, co všechno obhlídneme, kde se najíme a tak dále a tak dále. Neskutečně mě tohle plánování baví! Kde, jak, co a kdy. Nemohla bych jet na výlet „na blind“, byla bych pod neustálým stresem a strachovala se, že se určitě někde ztratíme. A jak to máte vy? Plánujete, nebo improvizujete?

Hofburg / Prátr / Hundertwasserhaus / já a Marek 
Večer jsme dorazili na sever Budapešti a přespali u známých. Ráno jsme pak vyrazili do víra velkoměsta a zase jsem zorganizovala náš výlet tam. Musím podotknout, že v každém městě jsme strávili tak čtyři pět hodin. Bohužel jsme toho více nestihli, byli jsme docela v presu. Každopádně jsme si oba výlety hrozně užili a rozhodně bych města navštívila ještě jednou.
TIP PRO VÁS: Vyhledávejte P+R parkoviště. Vyskytují se ve větších městech a za celý den zaplatíte přibližně 3–4 eura, což mi nepřijde vůbec špatné. Také jsme se chystali na free tour, kterou organizují dobrovolníci. Bohužel jsme prohlídku nestihli, ale pokud budete v Budapešti, tak si ji určitě vyhledejte.
muzeum / parlament / metro / náměstí Hrdinů / rozostřená Maru / Markétin ostrov
Z Maďarska jsme pak rovnou pokračovali až na Slovensko. Dorazili jsme do Zámutova, kde se odehrávala svatební hostina. Obřad a začátek ovšem byl v Prešově, kde shodou okolností bydlela i moje mamka. 🙂 Svatba byla skvělá! Když se dva mladí lidé mají rádi takovým způsobem jako Milan a Zuzka, tak mají v životě vyhráno. Přeju jim do budoucna vše jen to nejlepší a doufám, že spolu prožijou jen ty nejšťastnější chvíle. (A co si budeme, svadba s déčkem mě dost vytáčela.)

A jak si zatím prázdniny užíváte Vy? Pracovně, výletově? A už jste navštívili jedno z měst?