Ke každoročně už tak těžkému podzimu, kdy teploty pořád klesají, dříve se stmívá a je menší množství slunečního svitu, se navíc přidala pandemie koronaviru. Doba se tak stala značně nejistá a ještě k tomu je nutné omezit kontakt s přáteli a rodinou. To bývá zpravidla nejlepší lék proti podzimním depresím. Ale ani tak by to člověk neměl vzdávat a propadnout trvale špatné náladě. Řešením může být připomenout si krásné vzpomínky a lepší časy tím, že si je vyvoláme ve hmatatelné fotografie. Ty v nás mohou vyvolat pozitivní emoce a to je něco, co, hlavně nyní, potřebuje každý z nás.

Nejkrásnější vzpomínky nosí každý z nás v kapse. Moderní technologie umožňuje lehce zachycovat krásné okamžiky téměř kdykoliv a kdekoliv. A ačkoliv je možné si fotky v telefonech procházet a ukazovat ostatním, nikdy z toho nebudete mít úplný zážitek. Ačkoliv už není běžné nechávat si tisknout fotografie, každý snímek na papíru má v sobě něco magického. Během karantény a pandemie nám mohou přinést klid a dobrou náladu.

Ve vytištěné fotografii máte hmatatelnou vzpomínku, kterou si vystavíte na místě, kde trávíte hodně času. Můžete si je nechat zarámovat, nebo vytisknout na velký formát a pověsit na zeď. A pokud nechcete jen fotografii v rámečku a chcete něco zajímavější, nechte si vzpomínky vytisknout na hrnek, polštář nebo na podložku pod myš. Příjemnou energii z fotografií si budete užívat, i když se na ně nebudete přímo soustředit. Navíc se takový předmět může stát krásným dárkem pro vaše blízké.

Článek Zlepšete si náladu tiskem vlastních fotografií se nejdříve objevil na České návody.