Mnozí z nás v poslední době tráví více času doma. Ať už pracujete z domova, staráte se o rodinu nebo se vracíte po dlouhém dni, domov zůstává místem, kde trávíme velkou část svého času.

Proto je důležité, abyste se v tomto prostoru cítili bezpečně, jistě a příjemně. Mnoho lidí si přeje provést změny ve svém domově nebo osvěžit svůj prostor, ale cítí se snadno zahlceni. Právě v tomto případě přichází na řadu našich pět snadných vylepšení!

O tyto jednoduché změny se můžete pokusit s jakýmkoli rozpočtem a v jakémkoli časovém horizontu. Ať už máte čas na celý projekt, jedno odpoledne, nebo dokonce jen několik hodin či minut, tyto tipy vám pomohou.

Prohlédněte si těchto pět jednoduchých vylepšení vašeho domova a vyberte si, jak svůj prostor vylepšíte příště!

 

Tip 1: Vyčistěte prostor

Znečištění vašeho domova může být jedním z nejlepších a nejefektivnějších způsobů, jak prostor osvěžit. Mnozí lidé pozorují, že pouhé odstranění starých nebo nepoužívaných předmětů dodá domovu pocit zcela nového prostředí. Dokonce to může mít pozitivní psychický i fyzický dopad!

Úklid může snadno působit zdrcujícím dojmem, ale nemusí tomu tak být. Stačí začít v malém. Může být užitečné identifikovat problémové oblasti v místnostech domu, které používáte nejčastěji.

Možná se snadno stane nepořádkem kuchyň, obývací pokoj nebo domácí kancelář – nebo dokonce jen zásuvka či police. Přizpůsobte proces úklidu času nebo energii, které máte k dispozici.

Můžete začít tím, že se zbavíte (nebo zrecyklujete) předmětů, které již nepoužíváte, a poté uklidíte a správně uložíte ty, které používáte. I tak jednoduché změny, jako je přidání koše na oblečení, kde se často hromadí, háčku na zavěšení klíčů nebo pořadače na ukládání hromadících se papírů, mohou mít velký význam.

 

Tip 2: Vyměňte výrobky

Chcete-li provést změnu, která je finančně nenáročná a přesto může osvěžit váš domov, proč nezměnit výrobky, které používáte na úklid, praní nebo provonění místností? To může zlepšit atmosféru domova a může se také hodit k vašemu interiéru nebo osobnosti, pokud jsou tyto předměty vystaveny. Kvalitní doplňky seženete například pokud použijete Nábytek Helcel slevový kupon.

Pokud chcete pomoci životnímu prostředí v domácnosti, můžete zvážit přechod na čisticí prostředky šetrné k životnímu prostředí. Můžete si také vybrat vůni, která se hodí k danému ročnímu období, například svěží a květinovou pro jaro nebo útulnou a kořeněnou pro zimu.

Vzhled a vůně nových výrobků mohou stačit k tomu, abyste se doma cítili jako v úplně jiném prostoru – a je pravděpodobné, že se budete cítit více inspirováni k udržování čistoty a pořádku!

Tip 3: Přidejte osobnost

Velmi účinným způsobem, jak vylepšit domov a zvýšit pocit přívětivosti, je odrazit naši osobnost v celém obytném prostoru. Toho můžete dosáhnout výběrem předmětů a dekorací, které máte rádi nebo které vám připadají sezónní a atraktivní.

Mohou to být fotografie rodiny a přátel, dětské kresby nebo umělecké projekty, předměty, které odrážejí vaše koníčky, a další. Nemusíte ani utrácet žádné peníze navíc! Stačí, aby se více vyjímalo to, co už máte – například oblíbené knihy, hudební nástroj nebo další. Skvělé jsou také rámečky na fotografie – pokud použijete Baumax slevový kupon můžete je pořídit za velice nízkou cenu.

Doteky osobnosti dodají vašemu domovu pocit, že je skutečným odrazem vašich hodnot a priorit, a také v něm bude příjemnější trávit čas!

 

Tip 4: Vyberte si projekt renovace

Renovační projekty mohou znít velkolepě nebo děsivě, ale nemusí tomu tak být. Přestože se stále více lidí rozhoduje pro stavbu vlastního domu, můžete začít v malém, například pouhým vylepšením organizace nebo úložného prostoru v určité místnosti.

Můžete si například přát vylepšit kuchyňskou spíž nebo přidat skříňku, abyste se zbavili nepořádku v koupelně nebo ložnici. Případně můžete jednoduše uklidit zahradu nebo určitou místnost v domě.

Renovace nemusí být zásadní. Může jít jednoduše o nenápadné vylepšení prostoru, ve kterém trávíte hodně času. Vyberte si malý projekt a užijte si uspokojení z jeho dokončení! Dobrou inspiraci najdete také pokud si projdete Signal nábytek slevy.

 

Tip 5: Buďte ekologičtí!

Hodnotu, vzhled a šetrnost k životnímu prostředí svého domu můžete zvýšit tím, že se budete chovat ekologicky! To znamená, že v domácnosti budete dělat rozhodnutí, která pomáhají životnímu prostředí – například vypínat všechny nepoužívané zdroje energie, recyklovat a kompostovat, využívat zbytky jídla, dbát na to, aby vaše čisticí prostředky byly šetrné k životnímu prostředí, a další.

Jakýkoli z výše uvedených tipů, i ten nejmenší, může okamžitě pomoci vylepšit váš domov a osvěžit váš prostor tak, že v něm bude radost žít!