Jízda v autě, taková banální věc, kterou většina zažívá dnes a denně, pro někoho znamená rychlost, adrenalin, pohodlnost, zážitek, štěstí a pro někoho, kdo je máma 2 malých dětí, má mlíko v hlavě a je lehce psychicky porouchaná, děs, hrůzu, křeče, brzdění nohou na sedadle spolujezdce, trhání madla u dveří, a částečný kómat ze dlouho zadrženého dechu. Ano, přesně tak jsem se začala cítit po prvním porodu, kdy se mi pár hormonů dostalo do hlavy a lehce si tam pohrály a je to jak to je, no děkuji pěkně. Tyto pocity jsem zažívala/zažívám hlavně na dálnici, mám totiž takové stavy a představy, že auta, hlavně kamiony, které jedou vpravo, tedy v pomalejším pruhu, tak mi tam zákonitě určitě vjedou. Občas mi přijde, že si to i přivolám. Děti v autě ve mě samozřejmě promění matku ochranářku, takže o to víc se to stupňuje. Jen bych ráda upozornila, ~ ikdyž se tomu bude těžko věřit ~ že když jsem řidič já, tak je samozřejmě vše v naprostém pořádku a ničeho se nebojím. 🙂

Snad ani nemusím popisovat mé pocity, když jsme jeli před pár týdny zpět z naší dovolené z Německa v 10 večer a dálnice byla pokrytá čerstvě napadaným sněhem a stále chumelilo, tak to je můj psychický kolaps. V takovém případě bych uvítala Rohypnol a klidné snění. Všichni jeli 50, protože prostě nebylo nic vidět a klouzalo to neskutečně, jen my museli jet v rychlém pruhu 90, cesta nám trvala 4 hodiny a možná bych své nadechnutí a vydechnutí spočítala na jedné ruce. Jedním slovem příšerný!!!! Ale můj muž mi neustále opakoval, že on na sněhu jezdit umí, tak ať se dám do klídku, opravdu jsem mu věřit chtěla, ale bylo to silnější než já, takže si chudák cestu vysloveně užil po boku hysterky.
A jelikož jsem teď v tomto směru lehce mimo, potřebuji mít pro své děti bezpečné sezení. Isa se blíží do věku a vzrůstu, že brzy opustí svou malou cestovní skořápku, musela jsem tedy začít jednat a poohlížet se po něčem větším. Procházela jsem spoustu článků, názorů, recenzí, a jako nejbezpečnější mi vyšla sedačka proti směru jízdy. Výběr celkem je, jsou tu značky známější a méně známé, ale jako zázrakem se mi do cesty doslova skočila švédská firma AXKID, májí zastoupení i zde u nás, která vyrábí jedny z těch nejbezpečnějších autosedaček pro děti a specializují se na sedačky proti směru jízdy pro co nejdelší použití. Říkají o sobě, že jsou POSEDLÍ BEZPEČNOSTÍ, takže pro mě nejideálnější stav. Nemám tolik spoluprací, dělám jen ty, o kterých jsem přesvědčená, které sama používám a chci je doporučit dál, ale z této jsem upřímně nadšená a strašně vděčná. Mohla jsem si tedy pro Isabelku vybrat, vše jsem konzultovala s paní přímo z firmy ~ hezky jsem si tedy oprášila angličtinu 🙂 ~ a nakonec jsem si vybrala jejich novinku Axkid Minikid, která je určená od 0-25 kg (125 cm), ~ je tedy pohodlná a prostorná i pro větší děti ~ takže pro nás ideální když je od narození, je roztomilá, úžasná, nádherná a hlavně RŮŽOVÁÁÁÁÁÁ 🙂 určitě se mnou sdílíte mé růžové nadšení, když víte jak barevně na tom teď po porodu své holčičky jsem. 🙂 Jednání s firmou bylo rychlé, profesionální a moc milé.  Jejich web je jednoduchý a uživatelsky příjemný.  Instalace této sedačky je na pásy, upevnění je samodotahovacími pásky, takže ta sedí jak přikovaná, nehne se ani o milimetr, mají to opravdu precizně vymyšlené. ~ takže jak dělané pro mou vyrovnanou mysl ~ Nevěřila bych, ale věřte mi. 🙂 proto je instalace malinko delší ale efektivní aneb stojí to za to, zvládla jsem to i já, blondýna 🙂 V nabídce mají samozřejmě i s izofixy, pokud někdo upřednostňuje. Takovou hezkou přidanou hodnotou je 5 poloh náklonu na pohodlíčko a 7 poloh opěrky hlavy podle velikosti dítěte. Na boku je připevněná ochrana v případě bočního nárazu, uvidíte na fotce. To jsou takové detaily, které já hrozivě oceňuji, protože věřím, že mají smysl. Má nespočet testů a ocenění a můžete si vybrat z 5 různých barev. ( černá, šedá, petrolejová, růžová a červená plus černá zmenšovací vložka ) 
Tentokrát jsem vám značku představila a sedačku nafotila samotnou i s princeznou Isou, která jízdu v autě zrovna nevyhledává a většinu cest nám zpříjemňuje svým pištivo-řvoucím zpěvem, se teď usmívala a hrála miliuse neviňátko, ze všech možných úhlů, které mi náš vůz dovolil, dokonce jsem i vlezla do kufru aby byla hezky vidět zezadu, tak si toho važte 🙂
Příští článek cca za 3 měsíce bude o testování s informacemi o sedačce v terénu. 🙂
Shrnutí: V hlavní roli růžová sedačka Axkid Minikid, růžová, jak jinak, modelka Isabella a naše bílá láska Renault Grand Scenic.
V případě jakýchkoli dotazů jsem tu pro vás. 
Jaké sedačky máte pro vaše nejmenší vy? 
Vaše BYLYLU