Využili jsme týdne, kdy byla Sára u babičky, a vyrazili se staršíma holkama na šifrovací hru brněnskými Stínadly. Začátek byl přímo v centru brněnského Bronxu, kousek od Bratislavské ulice. Musím přiznat, že začátek trasy mě svou lokací trochu zdeptal, přece jen už jsem v této části Brna dlouho nebyla a tak nějak jsem si myslela, že už to tam vypadá trochu kultivovaněji. Nevypadá. Každopádně je to ideální místo vstupu do Stínadel.

Hra, kde jsme postupně odkrývali příběh ztraceného chlapce Tondy T. a kterou ilustroval Pavel Čech, nás dále provedla Husovicemi, nově kultivovaným areálem Nové Zbrojovky, dělnickou kolonií pod Lesnou a částí Maloměřic, kde nás nadchl úžasný Cacovický ostrov. Zjistili jsme toho spoustu o staré železnici Brno-Tišnov, takzvané Tišnovce, přeskakovali zábradlí, tahali kladkostrojem loďák ze Svitavy nebo psali číslice do ulic v mapě. Počítali jsme třímístné kódy pro visací zámky, zjišťovali kam jít dál podle nahrávky na  starém magnetofonu a hledali dřevěná dvířka. Příběh Tondy holky moc bavil.

Některé úkoly byly lehčí a holky je v pohodě zvládly samy, některé bavily jen Klárku a jednu šifru jsme museli lehce "vyhaluzit" i my dospělí. Po cestě jsme omylem vyluštili i jednu šifru z jiné šifrovačky, protože značku červených uzlíků náhodně ve stejném místě použila i jiná stezka. Terezka byla trochu zděšená z Brna, protože "hodně lidí, aut a všude samé domy". Ušli jsme přes dvanáct kilometrů a objevili spoustu míst, o kterých člověk nemá tucha.

Velké díky lidem, kteří vymýšlejí takovéto hry pro děti i dospělé - je to skvělá zábava, zajímavá procházka a moc hezky strávený společný čas.


Znáte tyto hry? Máte je rádi? Něco na způsob questingu a podobně. Budu moc ráda za tipy.