Tentokrát byl víkend ve znamení sušenek. Sušenky peču moc ráda. A pokud jsou čokoládové, tak pak ještě mnohem raději. Vlastně když tak přemýšlím, napadá mě, že pokud se rozhodnu péct sušenky, jsou většinou čokoládové. Tento recept je neskutečně jednoduchý, rychlý, božsky dobrý a i trochu "zdravější". Skvěle se hodí pro případy, kdy potřebujete něco upéct, ale nechcete trávit půl dne u plotny. To byl můj případ. 
O víkendu mě postihla jarní úklidová nálada a tak jsem většinu dne strávila jarním úklidem našeho dvorku. Prostě mě to táhlo ven, ještě zimní venkovní výzdobu jsme vyměnila za jarní kytky, které jsem si pořídila v pátek. Obešla jsem zahrádku a mám obrovskou radost, protože mi raší na podzim zasazené cibulky jarních kytek, jako jsou modřence, čemeřice, tulipány a sněženky. Už se moc těším až budu moct pracovat na zahrádce, i když to si ještě asi chviličku počkám.
CELOZRNNÉ ČOKOLÁDOVÉ SUŠENKY
Ingredience  (32 sušenek) 200 g celozrnné špaldové mouky 80 g rozpuštěného kokosového oleje (másla) 90 g třtinového cukru 2 lžíce medu 2 lžíce mandlového másla 3 lžíce holandského kakaa 2 vejce špetka soli 1 lžička jedlé sody 60 g čokolády (75 – 85 %) nakrájené na kousky Postup
Troubu předehřejeme na 170°C a plechy vyložíme pečicím papírem.
Mouku smícháme se solí, sodou a cukrem. Přidáme kokosový olej nebo máslo, mandlového máslo, med, vejce a kakao. Vše dobře promícháme, mělo by vzniknout hutnější těsto. Nakonec vmícháme nakrájenou čokoládu.
Z těsta oddělujeme rukama kousky a tvarujeme kuličky o průměru cca 2 cm. Rozmístíme je v dostatečném rozestupu a lehce zploštíme prsty. Pečeme 8 – 10 minut. Necháme vychladnout na mřížce. Skladujeme v uzavřené nádobě.