Pekla jsem ho pár dní zpátky a byl výtečný! Děti si libovaly a já taky, protože uspět u nich s něčím doma upečeným není vůbec jednoduché. Ovšem musela jsem se držet, abych do těsta nepřidala hrozinky a pekanové ořechy, protože to by ho pak nejedly vůbec. Přitom já oboje můžu ve velkým. To samé platí třeba pro moučníky s ovocem, od dětí mám v podstatě zákaz, zato já bych se jich ujedla. Stejně tak by se určitě šklebily na cuketu v těstě, naštěstí v něm vůbec není cítit a ještě dodá chlebíčku na vláčnosti - a vláčné a šťavnaté buchty a koláče doma můžeme všichni. Takže vám rozhodně doporučuju zvážit, zda nepřidat hrstku hrozinek a oříšků. Čoko poleva je každopádně nezbytná, mňam.
Ingredience
120 ml rostlinného oleje 2 vejce 120 g třtinového cukru 120 ml mléka 350 g cukety, nastrouhané najemno 300 g hladké mouky 2 lžičky perníkového koření 3 lžičky pečícího prášku špetka soli případně hrozinky a ořechy
 
Poleva
 
150 g čokolády
120 ml smetany ke šlehání
Postup
Troubu předehřejeme na 180 °C. V míse ručně prošleháme olej, vejce, cukr a mléko. Přidáme nastrouhanou cuketu i s vodou, kterou pustila. Vmícháme ostatní suroviny. 
 
Těsto nalijeme do formy na chlebíček, vymazané máslem a vysypané hrubou moukou. Pečeme asi 50 minut, testujeme špejlí.
 
Smetanu ohřejeme téměř k bodu varu, zalijeme jí čokoládu nalámanou na kousky a necháme chvíli stát. Poté vymícháme hladkou polevu, počkáme, až trochu zchladne a přelijeme jí upečený chlebíček.