Jedna dobrá duše mi nasadila brouka do hlavy, když mi napsala v ohlase na naši venkovní adventní výzdobu kolem domu, že úplně nejvíc se jí v naší plechové vaničce líbí ta červená muchomůrka.

Tak jsem si řekla, že by nemělo zůstat jen u jedné. Protože i mně se vždycky moc líbily a fascinovaly mě svou krásou. Akorát do lesa pro ně teda nepůjdu.

Tyhle jsou z mého háčku. Nekazí se, nikoho neotráví a myslím, že jim to moc bude slušet s adventní výzdobou v kombinaci červená-bílá-zelená .-)


Tu “nerozevřenou” jsem dělala tak nějak od oka, zvlášť nožku a zvlášť klobouček a pak dohromady sešila. Tu “otevřenou”, která jsem sháčkovaná celá dohromady, pak z větší části podle návodu Margaritty .-)

Užila jsem si s nimi letošní první adventní pohodu v mém křesílku od Halabaly přikrytá svou měkoučkou háčkovanou dekou. Shlídla jsem u toho znovu první a část druhého dílu Harryho Pottera a popíjela milovanou žitno-ječmennou kávu s trochou mléka. Zkrátka “hygge” v českém vydání jako vyšité :-)) 


Těším se moc na další takové příjemné zimní chvilky bez obav, jestli je dost uklizeno, napečeno, navařeno, nakoupeno… ale s radostí z toho, že se mohu věnovat tomu, co mě těší a baví. Ta pohoda a vnitřní klid se pak totiž přenáší i dál na ostatní… 

Netlačím, řeku, teče sama .-)


Co pro svou pohodu děláte před Vánocemi vy?

Krásný den

A.