Dneska mám pro vás tip na jednoduché dárečky třeba pro maminky k blížícímu se Dni matek, jsou to motýlci na čajové sáčky. Motýlky můžete posadit na okraj hrnečku a během zalévání čaje tak cedulka nikam neuteče. Potřebovat budete jen papír, akvarelové barvy, lepidlo a nůžky. A samozřejmě čaj a sáčky na něj.

Milé dárečky pro své blízké si můžete snadno vyrobit z vlastnoručně posbíraných a usušených bylinek. Do sáčků ale můžete namíchat i čaj z koupených bylinek nebo si práci usnadnit a plnit rovnou hotovou čajovou směsí jako jsem to udělala já.

Budete potřebovat:

  • filtrační papírové sáčky na sypaný čaj
  • sušené bylinky nebo čajovou směs
  • tvrdý nebo akvarelový papír
  • akvarelové barvy  (já použila anilinky), štětec, vodu
  • silnější nit
  • lepidlo, nůžky
Postup:
 
1. Nejprve si čtvrtku namalujeme barvami a necháme uschnout.
2. Filtrační sáčky si naplníme čajovou směsí a zavážeme nití.
3. Nakreslíme si šablonu motýlka a vystřihneme. Na každý sáček vystřihneme dva motýlky z namalovaného papíru, přeložíme na půl a vystřihneme v nich dírku podle obrázku.
4. Dovnitř mezi motýlky vložíme šňůrku od čajového sáčku a slepíme je dohromady.
5. A je hotovo! :))
 
Sama mám sypané čaje  moc ráda, ale už mě nebaví je vysypávat ze sítek určených na jejich louhování. Tyhle jednorázové sáčky na sypaný čaj jsou kompostovatelné, takže v budoucnu poputují do našeho vlastního kompostu na zahradě a do té doby je mohu vyhazovat do hnědých popelnic na bioodpad.

Článek vznikl ve spolupráci s eshopem Naturway.cz, tomu děkuji za tento balíček plný voňavých a zdravých produktů. V nabídce eshopu najdete exotické bylinky i bylinky z Čech, koření, čaje, přírodní kosmetiku a další sortiment. #gifted, #barterovaspoluprace

Mějte se krásně! Eva

Dekorace můžete nakoupit například na akčních letácích.
// foto moje ©gathermoments