A nemá tu být návod na betonová vajíčka? Má. Stálý čtenář ví a snad i odpustí. Vajíčka se rozhodla jít proti plánu a jsou stále mokrá. Nu což. Nenechám vás na suchu (kéž by vajíčka suchá byla) a představím skvost našeho obýváku, až po DIY policích na provazech, ta se nám taky povedla.

Ale pěkně od začátku.
Taky máte (většinou v hlavě) různé projekty, které si sice krásně naplánujete, ale k jejich dodělání se ne a ne dostat? Dokonce si pořídíte všechny potřebné propriety, v mém případě větve. Pořád jsem domů tahala různě velké větve a plánovala si své projekty. Bude to už dva roky. Tak aspoň měly čas vyschnout. Větve, ne nápady.

V pátek mi chlapci odjeli na trénink a páteční nákup a já se vrhla do léta plánovaného projektu. Fotostěna na větvi. K tomuto účelu jsem si nechala od vyvolej.to vyvolat fotky za poslední tři měsíce. Pak už jen stačí větev a pevná nit či vlasec. Pro hodně rustikální vzhled můžete sáhnout po přírodním provázku. Já chtěla být co nejvíc nenápadná, vybrala jsem bílou nit, protože bílá stěna.
Rozvržení fotek je dobré si udělat nanečisto. Takže na zem položím větev a pod ní už ladím fotky. Pěkně tři sloupečky. Bílou nit ovážu kolem větve a natáhnu po prvním sloupečku. Fotky obracím rubovou stranou a přilepím nit washi páskou do kříže. Asi by šla i klasická lepenka, ale u washi máte jistotu opravy, bez újmy na fotce. Snažím se vždy trefit střed fotky, aby fotky byly rovně. Nebojte, snadno lze opravit až si větev pověsíte. Ve finále ovážu nití oba konce větve a s hotovým fotozávěsem utíkám do obýváku, pověsit své mistrovské dílo. Fotky za mnou vlají jako plášť superhrdiny. Hotovo. Bez vyměřování sedí vše úplně tip ťop a eňo něňo.

DIY fotostěna na větvi
DIY fotostěna na větvi

Co vy a vaše plány? Vrháte se do nich hned? Kolik projektů nosíte právě v hlavě? Já se chystám na korkový věnec a další betonové misky, tentokrát malé, ideální na prstýnky. Nevím proč, stejně mám jen jeden. Ale těch náušnic, většinou už po jedné 🙂