…nebo třeba jako jmenovky na vánoční dárky.

Slibovala  jsem tvoření s dětmi. Věřím, že většinu dětí baví vykrajovat perníčky, alespoň ty naše ano, a tak mě napadlo udělat si ozdoby na stromeček právě s jejich pomocí. Koupila jsem samotvrdnoucí hmotu a pustila se s nimi do práce.

Válečkem jsem vyválela placku, vykrajovátky vytvořila ozdoby a ty pak různě upravila. Máme tedy ozdoby s mramorovým efektem, hladké, děrované,  s razítkem českým, anglickým – pro mé kolegy angličtináře, a taky jedny “ďolíkaté” od speciálního válečku. Děti i mě to bavilo moc. Ony si vytvořily dárky pro učitelky, já pro sebe i kamarádky.

A pár tipů navíc:

  • dírky jsme dělaly pomocí brčka, bohužel jsem neměla úzká, proto jsou otvory pro šňůrku větší, druhý den Honzík donesl ze školy pitíčko s úzkým brčkem , tak jsme ve druhé várce použili to
  • pracujte určitě na podložce a počítejte s tím, že budete-li chtít ozdoby následně transportovat jinam, s největší pravděpodobností je poničíte. Já je nechávala přesně tam, kde jsem je vytlačila. Nožem jsem odřízla okolní hmotu, orazítkovala a nechala být.
  • ozdoby můžete potřít i barvami, my je nechali bez ní, určitě by šly využít i zlaté floky, možná jich pár zkusím jimi ozdobit
  • dětem to nedělalo potíže, takže doporučuji
  • a hledejte skutečně samotvrdnoucí hmotu! Já prvně omylem koupila obří modelínu. Seženete ji v papírnictví i online.
  • nechte uschnout do druhého dne

 

 

 

 

Z této hmoty jsem určitě netvořila naposledy. Mám i čísla 1 – 4 na adventní svíčky, můžete si vytvořit třeba originální jmenovky na dárky, jistě přijdete i na další varianty. Moc mě to bavilo a výsledek mile překvapil.