Dne 10. ledna roku 2019 se značka Redmi vyčlenila z portfolia Xiaomi a zaměřila se na výrobu cenově dostupných smartphonů. Nové mobilní telefony již nenesou značku Xiaomi, ale pouze Redmi s označením modelu. Pohlédněme na tyto dva roky samostatnosti značky Redmi a jak si vede mezi konkurencí smartphonů.

Proč se značka Redmi oddělila od mateřské společnosti Xiaomi?

Značka smartphonů Redmi má zákazníkům rozhodně co nabídnout. Celý svět si ale kladl otázku, proč se společnost Xiaomi rozhodla pro oddělení značky Redmi od svého portfolia. S vysvětlením přišel až generální ředitel společnosti, Lei Jun. Hovořil o tom, že důvodem je cílově zaměřit smartphony Redmi, nabídnout telefony s dobrým poměrem ceny a výkonu a prodávat je přes internetové obchody. Stejně tak učinila s řadou Mi, která je již cenově někde jinde a nabízí především nadstandardní vybavení. Oproti tomu Redmi cílí spíše na fanoušky telefonů střední a nižší třídy.

Čím značka Redmi překvapila v roce své „nezávislosti“?

Značka Redmi zaujala v roce 2020 modelem K30 Pro s nadčasovým designem a skvělými funkcemi, parametry a cenou. Pod tímto názvem se prodává hlavně v Asii a Evropané ho najdou v prodejnách a e-shopech pod označením Xiaomi Mi 10T. Tento cenově dostupný smartphone zakoupíte v současné době za 10 tisíc korun. Z technických parametrů se zmiňme o následujících:

  • Rozměr: 163 x 75 x 8,9 mm
  • Váha: 218 g
  • Displej: 6,7 palce
  • Rozlišení: 1 080 x 2 400
  • Paměť: 128 GB
  • RAM: 6 GB
  • Baterie: 4 700 mAh
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 865
  • Operační systém: Google Android 10
  • Fotoaparát: 4 objektivy, 64 Mpx

Jaké má značka Xiaomi postavení na českém trhu?

Společnost Xiaomi přináší nejen na český trh kvalitní mobilní přístroje, které si získaly podporu široké skupiny uživatelů chytrých mobilních telefonů. Je to především dáno tím, že nabízí přístroje ve výborném poměru výkonu a ceny a tím se stává zásadním konkurentem ostatních značek. Čeští prodejci tuto značku doporučují svým zákazníkům a vyzdvihují zejména vysoký výkon telefonu, příznivou cenu, elegantní provedení přístroje, fotoaparáty s větším počtem objektivů a intuitivní uživatelské prostředí. Nejrychleji rostoucí značka Xiaomi je zárukou kvalitního zpracování telefonu se širokým výběrem designů. Dokáže rychle reagovat na požadavky zákazníků a využívat nové příležitosti a technologie.

Co dělat, když vám praskne displej?

Pokud vám displej praskl nebo se rozbil po pádu a nefunguje dotyková obrazovka, vyplatí se oslovit odborný servis a neinvestovat hned do nového smartphonu. Výměna displeje smartphonu Xiaomi je otázkou hodinky a půl. Odborní pracovníci dokáží vyměnit displej Xiaomi včetně dotykové plochy na produktových řadách Xiaomi Redmi i Xiaomi Mi. Podle potřeby vám mohou vyměnit i poškozený zadní kryt.

Dva roky samostatnosti značky Redmi poodhalily, že si tato značka stojí na konkurenčním trhu skvěle a má před sebou hvězdnou budoucnost. Odhadujeme, že své věrné zákazníky neztratí, a naopak přiláká nové zákazníky svými chytrými telefony s nadstandardními funkcemi.