Levné letenky z Česka

Pokud hledáte levné letenky z České republiky, použijte vyhledávač Skyscanner.cz. Většinou najde nejvýhodnější nabídky. Pozor! Používejte Skyscanner.cz a ne Skyscanner.com! Anglická verze vám pravděpodobně nabídne vyšší ceny. Hledejte zde:
Skyscanner - levné letenky

Mám termín a je mi jedno kam letět

Pokud si chcete vybrat destinaci podle ceny letenky, může vám dobře posloužit vyhledávač Kiwi.com, kde se dá dobře vyhledávat pomocí mapy. Můžete si zvolit jak radius okolí a vyhledávač vám tak najde například letenky nejen z Prahy, ale i z Bratislavy či Vídně. Můžete si také nastavit radius na cílovou destinaci a najde vám to levné letenky například do celého Španělska.
Vyhledávání levné letenky pomocí mapy ka Kiwi.com
Vyhledávání pomocí mapy ka Kiwi.com

Nízkonákladové letenky

Pro vyhledávání nízkonákladových letenek doporučujeme vyhledávač AZair.com. Tento vyhledávač umí najít opravdu levné letenky, které nenajdete nikde jinde. Dejte si pozor, že jde o nízkonákladové společnosti a letenky jsou pouze s příručním zavazadlem. Pozor také na to, že pokud si najdete spojení s přestupem. Budete kupovat letenky zvlášť a nemáte garantováno stihnutí přestupu v případě zpoždění. Dejte si proto dostatečné časové rozmezí na přestup.
AZair - levné letenky

Levné letenky do Asie a po Asii

Pokud hledáte letenky do Asie či po Asii, často nejlevnější nabídky poskytne vyhledávač Momondo.
Momondo

Obecné tipy pro hledání levné letenky

  • Nejnižší ceny bývají 2 až 3 měsíce před odletem.
  • Levné letenky hledejte hledejte přes anonymní okno. Vyhledávače si jinak pamatují vaše předchozí vyhledávání a při opětovném hledání vám často nabídne vyšší ceny.
  • Létejte mimo hlavní sezony a vyhněte se svátkům (například přes Velikonoce jsou letenky několikanásobně dražší).
  • Vyberte si destinaci podle ceny letenky. Každý rok jsou výhodné letenky do jiných destinací.
  • Zkuste více různých jakykových mutací u vyhledávačů. Často se ceny lehce liší.
  • Hledejte letenky nejen z Prahy, ale i třeba z Vídně, Bratislavy či Berlína a Katowic. Často jsou letenky z těchto letišť výrazně levnější. Do všech těchto měst se dostanete snadno a celkem levně autobusem Flixbus či Regiojet.
  • Zpáteční letenky jsou většinou výrazně levnější, než dvě jednosměrné (neplatí u nízkonákladových letů).
  • Pokud hledáte jednosměrný let s přestupem, můžete tento let najít jako zpáteční s příletem do jiného města. Často vyjde levněji.

Další tipy

Tipy na levné ubytování The post Jak a kde hledat levné letenky? appeared first on Czech the World.