Krásný den vám přeji! Není to tak dlouho, co se k nám dostala nová paletka značky Smashbox. Paletka je větší než obvykle, trochu barevnější, ale kvalitou je to stále Smashbox. Proto jsem se rozhodla vám o ní napsat víc, protože jak už jsem vám několikrát říkala na mém Instagramu, o značce Smashbox se podle mého názoru nemluví dost a přitom si to zaslouží! :)
Kosmetika Smashbox je k dostání v Douglasu a na jejich e-shopu. Já už mám vyzkoušeno produktů několik a o této značce jsem vám psala souhrnnou recenzi v článku tady, a pak konkrétně o překrásných mini paletkách Smashbox tady. A co dalšího jsem zkoušela a co bych vám případně doporučila? :)
 
V *paletce LA Cover Shot najdete čtyři skupinky stínů. Od světlejších a neutrálnějších barev, až po výraznější a barevnější. Celkově bych řekla, že paletka je ideálně poskládaná i pokud máte rádi studené, i teplé odstíny. Líbí se mi i pop of color v podobě barevnějších stínů v levé části paletky. Kromě stínů je v paletce černá krémová tužka na oči. Což je příjemná změna oproti klasickým, většinou nepoužitelným štětcům, které v paletkách bývají.
Obal je pevný, větší, ale pořád ho považuji za skladný a pokud s ním chcete cestovat. Některé stíny jsou si podobné možná o trochu víc, než bych si představovala (vetší světlé stíny) a je pravda, že při velikosti paletky by se dalo najít místo pro další a zajímavější odstíny. To už ale vyloženě hledám chyby. :)
Kvalita stínů je typická pro Smashbox. Stíny jsou velmi měkké, matné jsou sametové a hebké a třpytivé skoro až máslové. I přesto ale stíny neopadávají, ani při líčení, ani během dne. Samozřejmě je potřeba dobře oklepat štětec, stínů nenabírat příliš mnoho a nerýt v nich, ale při běžné manipulaci se mi nestává, že bych měla stíny během líčení pod očima.
Protože ráda porovnávám paletky a stíny různých značek mezi sebou, neodpustím si to ani dnes. Stíny Anastasia Beverly Hills jsou pigmentovanější, ale zato výrazně prášivější a občas je problém je rozmazat do ztracena, což se vám u stínů Smashbox nestane. Navíc je se stíny Smashbox mnohem snadnější práce, takže to zvládne i méně pokročilý uživatel, který třeba nepotřebuje tolik extra metalických a efektních stínů s tak vysokou pigmentací.
Naopak se stíny Nars se mi pracuje ještě o trochu lépe než se stíny Smashbox, byť je pigmentace ve stejné a mnohdy i vyšší úrovni, a navíc také téměř vůbec neopadávají. Textura metalických stínů Smashbox je jakoby hladší a i když jsou lesklé a třpytivé, nemají výraznou texturu, takže jsou na očích jen klasicky lesklé a ne vyloženě výrazně metalické.
Samotná aplikace a rozmazávání je ovšem u stínů Smashbox naprosto dostačující. Stíny jsou pigmentované natolik, aby se nemusely zbytečně vrstvit do požadované intenzity a pokud v paletce vidím tmavě hnědou, je to tmavě hnědá i na oku. Taky se naprosto perfektně rozmazávají, nedělají fleky, ani při ztrácení rychle neblednou.
Drží velmi dobře, v podstatě celý den a bází si tenhle fakt akorát pojistím, ale nepřijde mi, že by stíny Smashbox bázi vyloženě potřebovaly. Pokud náhodou netoužíte po téhle velké paletce, ale zalíbila se vám nějaká menší Cover Shot, ty mám doma dvě a musím říct, že kvalita stínu je ve všech paletkách totožná. Swatche jedné z nich najdete dole v článku. Možná mi přijde, ale nevím jestli se mi to jen nezdá, že stíny v mini paletkách Cover Shot jsou ještě o malinký kousek krémovější, sametovější a pigmentovanější.
S paletkou mi domů dorazil i lesk Gloss Angels v růžovém odstínu. Lesklý, příjemný, voňavý, poměrně dost pigmentovaný, lepí tak středně, v průměru spíš méně. Příjemný kousek, ale popravdě nic tak unikátního, co bych si nutně musela koupit v dalších pěti různých odstínech, ha ha. :) Pokud se vám ale líbí, směle do něj, viděla jsem na něj převážně pozitivní recenze.
Už delší dobu mám doma také *řasenku Super Fan a oční linky Always On Liquid Liner. Černé linky jsou klasické linky ve fixu, mají příjemný tenký a velmi měkký hrot, takže se s nimi dobře kreslí. Na oku mi slušně drží, přežijí i nějaké to slzení, ale v porovnání třeba s linkami Tom Ford Eye Defining Pen, nebo novými Benefit Roller Liner (recenze), mi nepřijdou ničím zvláštní. Je to podobné jako s leskem, linky nejsou vůbec špatné a rozhodně si myslím, že je bude spousta z vás mít opravdu ráda, ale Benefit mi přirostli k srdci o trochu víc.
Za to řasenka Super Fan je nadprůměrná a oblíbila jsem si ji rozhodně víc než linky. Má menší plastový kartáček, se kterým se dostanete úplně všude. Nemá štětinky moc daleko od sebe, takže neslepuje, ale to nedovolí ani samotná náplň řasenky. Pokud máte rádi řasenky, které můžete nanášet klidně v patnácti vrstvách, a stále nebudete mít řasy slepené, tohle je přesně ona. Můžete s ní vybudovat neskutečnou intenzitu a hlavně délku a to bez jakéhokoliv slepení.
Naopak, řasenka Super Fan jednotlivé řasy od sebe dokonale oddělí a protáhne je, že skoro ani nevěřím, že jsou to moje řasy. Na rozdíl třeba od Bad Gal Bang nedělá takový objem a není tak mokrá / tekutá, takže ji při aplikaci nebudete mít všude okolo řas. A nebude se vám tolik obtiskávat, pokud jste s tím u Bad Gal Bang měli problém. Super Fan samozřejmě nikde neopadává během dne, nedrolí se, ale s tím se už tak trochu u řasenek v dnešní době počítá. Odlíčit jde dobře a naštěstí s ní nemám problém, jako u jiných Smashbox řasenek, které mě v očích při nanášení i odličování pálí. Super Fan to nedělá, takže za mě mohu doporučit a hodnotím ji jako velmi dobrou řasenku.
No a na závěr jsem si nechala malou zmínku o bázích pod makeup, díky kterým je značka Smashbox v zahraničí také velmi známá. Za zmínku rozhodně stojí Primerizer, což jak název vypovídá, je primer a moisturiser v jednom. Jedná se o lehký a pocitově olejový krém, který pleť nezatěžuje, hydratuje a připraví na makeup. To všechno mohu potvrdit, obzvlášť pokud jste majitelky pleti normální, nebo suché, Primerizer je výborný produkt, který opravdu pleť připraví a zároveň vyživuje.
Makeup se při použití hydratační báze Primerizer rozmazává výborně. Sedl si se všemi makeupy, kterým svědčí dobře hydratovaná pleť. Podpoří i výdrž makeupů a ještě o kousek rozzáří ty, které už jsou samy o sobě rozjasňující a hydratační. V podstatě mi přijde, že se jedná o dobrý hydratační přípravek, který má vlastnosti kvalitní báze pod makeup.
Primer Water už jsem vám určitě psala, jedná se o sprej který poslouží nejen na zafixování makeupu, osvěžení během dne, ale právě i jako báze pod makeup. Pokud nemáte rádi jakékoliv mastné, silikonové, nebo moc hutné báze, Primer Water bude naprosto ideální. Protože je na bázi vody, pleť nijak nezatěžuješ, neucpává póry, a pokud si vyberete i variantu s vůní, nádherně voní. Teď mám verzi klasickou bez parfemace, z vánoční limitky, ale v nabídce je i třeba kokosová, okurková, nebo citrusová.
Za mě tedy jednoznačně doporučuji v Douglasech omrknout stíny a všechny paletky a rozhodně i Primerizer a Primer Water. Třeba si nějaké oblíbíte stejně jako já. A pokud už zkušenosti se značkou Smashbox máte, dejte mi vědět do komentářů a já se na vás budu těšit u dalšího článku, nebo mě můžete sledovat na mém Instagramu! :) Krásný den!