Všechny Vás moc a moc zdravím,
nějak to utíká 15 dní z prázdnin je fuč, počasí je velmi proměnlivé, ale hurá 2 dny u nás pršelo, tak se zahrada trochu vzpamatovala. Pustili jsme se do naší poslední části zahrady a zasázela jsem první kvítí z mnoha, ale o tom zase někdy jindy.
   V poslední době se toho kolem mě událo nějak moc můj první astmatický záchvat v životě, kdy jsem opravdu myslela, že nedožiji rána, po absolvování koleček po všech doktorech mám potvrzené astma, tak beru narvalo léky, po té naše obě kočky měli šílenou reakci na pipety proti blechám, jedna to málem nepřežila, po této zkušenosti budu raději ty blechy lovit sama, už jsem celkem profík. A do třetice po středeční návštěvě mého ortopeda v Českých Budějovicích, kde jsem nedostala dobré zprávy, se psychicky připravuji na již 5 operaci mého ramene.
   Tak a teď něco veselejšího.
   Kam se u nás podíváte všude suším hromady levandule, která je na prodej. Nadělala jsem opět několik litrů levandulového sirupu, budu pokračovat, nějak rychle mizí. U Zuzky už léta obdivuji levandulové palice, myslím opravdu obří palice, jak jinak u mě, tak jsem se do nich pustila a jsou úúúúúžasný. Na délku mají 40cm a šířku 15cm, vlastně si říkám, proč už jsem si je neudělala dávno, pač je to hrozně jednoduché, jen je potřeba mít k dispozici dlouhé levandule.
   A už poslední věc, vyklízíme pražský dům a já měla takovou radost, když jsem na půdě našla starý velký hrnec, plný dřevěných kolíčků, jinak jsem našla hromadu pokladů.
Mějte se moc a moc krásně
PS: morkusovic keramická dílna i zahrada je otevřená stále, jste tak srdečně zváni Vaše Zmorkusovic