Pěkný den vám přeji! Hledáte opravdu hodně hydratační makeup na vaši suchou pleť? Milujete glowy look a nemáte rádi matnou pleť? Tak dnešní Makeup Talk bude přesně pro vás! Clinique totiž před nějakou dobou přišel s novou verzí makeupu Even Better Refresh, který je nejen extra hydratační a pečující,.ale zároveň má také držet celý den!

Hned na úvod říkám, že pokud se neradi lesknete, tento makeup nebude nic pro vás. A naopak, pokud jako já milujete lesk a přirozený finiš, rozhodně pokračujte ve čtení. Tenhle makeup kromě totiž kromě hydratace dopřává pleti i péči díky aktivním složkám.
*Even Better Refresh obsahuje kyselinu hyaluronovou, která napomáhá pleti zůstat hydratovaná. Peptidy, které při dlouhodobém používání vyhlazují a sjednocují pleť a nakonec i kyselinu salicylovou, která pomáhá vyhladit texturu a je vhodná i na problematickou pleť. Makeup slibuje vyhlazení, vysoké krytí a dokonce 24 hodinovou výdrž.

Balení v tubičce mi vyhovuje a konzistence makeupu je jako klasický hutnější krém. Díky hodně hydratační konzistenci je na pleti cítit, ale ne nijak těžce, spíš jako výživnější krém. Přímo po aplikaci o trochu víc, než pak během dne. Během dne se pak také ukazují jeho hydratační schopnosti. Makeup je opravdu hydratační a hodně se s ním v druhé půlce dne lesknu. Finiš je po aplikaci přirozený, žádný photoshop, přirozený a hydratovaný.
  • Množství: 30 ml
  • Cena: 1110,-
  • Konzistence: krémová
  • Krytí: střední / vyšší střední
  • Finiš: přirozený – lesklý
  • Výdrž: 8/10
  • SPF: /
  • Koupíte tady & tady
Já se přiznám, že ho miluju. A taky se mi opravdu líbí kyselina salicylová a peptidy ve složení. Skincare v makeupu je podle mě vždycky plus. Myslím, že pro suchou a normální pleť bude tenhle makeup naprosto ideální. No a samozřejmě i pro smíšenou, které nevadí právě ten lesk. Já ho nevnímám nijak negativně, naopak. Lesk je přirozená věc, se kterou se více či méně potýkáme všichni a podle mě není zas až tak špatně, když skrz makeup můžou volně prostupovat přirozené oleje a póry se tak neucpávají. Můžou za to podle mě jak hydratační složky, tak kyselina salicylová, která je známá tím, že dokáže otevírat a čistit póry zevnitř (článek).
Velkou výhodou je totiž výdrž makeupu a i přesto, že je hydratační, velmi dobře drží i na mé smíšené pleti. Překvapilo mě, že i na mastnější t-zóně vydrží opravdu skoro celý den. Je pravda, že používám sypký fixační pudr a nepoužívám ho zrovna málo, ale i tak bych od tohoto finiše čekala slabší výdrž. Takže příjemné překvapení.

Po celý den makeup vypadá přirozeně, nedělá mapy, fleky, neusazuje se v suchých místech. Velmi nepatrně se usazuje v linkách, což je dané jeho texturou, ale usazování je pouze minimální. Na mastnějších částech pleti se makeup snadněji otře, což se dá čekat. Obecně bude tedy vhodnější právě na pleť sušší, nebo bude chtít častěji pudrovat.
Celkově mě tenhle makeup velmi pozitivně překvapil. Jeho předchozí verze mi přišly buď málo krycí, nebo mi nedržely tak dobře. Tohle je vlastně první makeup od Clinique, který mi nejen velmi dobře drží, ale miluju jeho hydratační a rozzářený finiš a také jeho vysoké krycí schopnosti. Krytí bych totiž označila za vyšší střední, s možností lehkého navrstvení. Zároveň se přirozeně ztrácí.

Nevýhodu jsem našla v tom, že na mně makeup oxiduje. Respektive, na mně totiž oxidují úplně všechny makeupy od Clinique. Nevnímám to nijak tragicky, prostě si jen vybírám o odstín světlejší. I proto jste si na tuhle recenzi museli počkat skoro půl roku, přišly mi totiž dost tmavé odstíny a v kombinaci s oxidací jsem se nejdřív musela trochu (dost) opálit, ha ha.  🙂

Další nevýhodou je výběr odstínů. Nevím jak v buticích, ale v eshopu Sephory ani eshopu Douglasu nejsou jiné odstíny, než ty CN – cool neutral. Což jak jste asi uhodli, není úplně můj podtón. Potřebovala bych na běžný stupeň opálení něco okolo WN 12, což ani nevím, jestli se u nás vůbec dá sehnat.

Vy mi můžete dát vědět, co říkáte na pečující složky v dekorativní kosmetice a jestli máte nějaký oblíbený pečující makeup. Případně jestli už jste tenhle makeup Even Better Refresh zkoušeli a co na něj říkáte. 🙂 Snad vám dnešní recenze přišla vhod a já se budu těšit zase příště!