SOUTĚŽ. První soutěž u mě na blogu a mám radost, že rovnou ve spolupráci s tak úžasným e-shopem jako je Bella Rose. Pokud ho ještě neznáte, určitě hned utíkejte na jejich stránky nebo Instagram, já se tam chodím kochat každou chvíli. A je asi jasné, že na celé čáře to u mě vyhrávají doplňky do kuchyně (úžasné misky jako je ta na fotce najdete tady). Proto když mě oslovili s nabídkou zúčastnit se soutěže, kterou pořádají, neváhala jsem ani minutu. Zadání bylo jednoduché, připravit a nafotit foodstyling smoothie bowl. A teď to hlavní, odborná porota vybere 15. 3. vítězný styling a jeho autorka pak vylosuje i jednoho vítěze z řad svých čtenářů. Vítězný komentář získá poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup na Bella Rose. Abyste se mohli zapojit do slosování i vy, stačí napsat sem pod příspěvek, jak se připravujete na jaro a jakým kouskem ze stránek e-shopu Bella Rose byste přivítali jaro u sebe doma. Navíc mám pro vás slevový kód "jarovmisce" ve výši 20 % na nákup na e-shopu Bella Rose (kupon platí od 12. 3. - 12. 4., slevy se nesčítají).
A teď už k samotnému receptu. Jaro už klepe na dveře a jak vloni, tak i letos to rozhodně není žádné opatrné ťukání, spíš bych řekla, že ty dveře přímo rozrazilo dokořán. Teploty vylétly nahoru a já krom oblečení obměňuju i jídelníček. Zatímco v zimě a na podzim celkem pravidelně svačím teplé kaše, ovesné i krupicové, po zbytek roku vede jogurt s granolou a jiné osvěžující svačiny do misky nebo do skleničky. Samotné smoothie si moc nedělám, zato v misce, kam si můžete přidat oříšky, semínka, kousky ovoce nebo třeba čokoládu a dodat mu tak na textuře, je mám docela ráda. Nejčastěji si chystám "nicecream", na hladký krém rozmixovaný mražený banán, v kombinaci s jiným ovocem.
  Ingredience (pro 2 osoby) 3 zralé banány, nakrájené na kolečka a předem zmražené 1/2 hrnku mražených malin 6 lžic bílého jogurtu řeckého typu 2 lžíce mražených borůvek Na ozdobení mrazem sušené maliny jedlé květy banán čokoládové kuličky Postup
Banány a maliny necháme lehce povolit a rozmixujeme se 3 lžícemi jogurtu na hladký krém. Další jogurt přidáváme podle toho, jaké konzistence chceme dosáhnout. (Já mám raději hustý krém připomínající zmrzlinu, tady jsem ale chtěla tekutější, abych do něho mohla špejlí nakreslit borůvková srdíčka.)
 
Asi 3 lžíce krému si odebereme stranou a rozmixujeme je s borůvkami.
 
Do misky nalijeme malinový krém a uhladíme ho. Borůvkový krém dáme do cukrářského sáčku, ustřihneme špičku a na malinový krém nastříkáme puntíky. Špejlí spirálovitě projedeme skrz každý puntík, tím vzniknou srdíčka. Krém dozdobíme lyofilizovanými malinami, jedlými květy, motýlky vykrájenými z banánu a čokoládovými kuličkami.