Další moučník, který nejlépe chutná vychlazený z lednice, to v tomhle počasí přijde vhod, ne? Tentokrát se ovšem pečení nevyhnete, k tomu je potřeba uvařit vanilkový pudink, ale garantuju vám, že to bude stát za to. Kakaový piškot nasáklý šťávou z rybízu, kyselkavé kuličky, které příjemně kontrastují se sladkou chutí vanilkového pudinku, a navrch hebký sněhový obláček. Zní to dobře? 
Ingredience 3 vejce 140 g cukru krystal 140 g polohrubé mouky 15 g kakaa na vaření 2 lžičky kypřícího prášku do pečiva 400 g rybízu 1 lžíce polohrubé mouky 800 ml mléka 2 sáčky vanilkového pudinku v prášku 4 lžíce cukru krystal (nebo podle chuti) 4 bílky 200 g cukru krystal 1 lžíce kukuřičného škrobu Postup
 
V mixéru šleháme vajíčka s cukrem, až zesvětlají a nabudou, trvá to minimálně 5 minut. Mouku prosejeme s kakaem a kypřícím práškem a do vyšlehaných vajíček ji postupně vmícháme stěrkou. Těsto opatrně, ale důkladně promícháme, mouka má tendenci padat ke dnu a objevit se, až když budeme těsto lít na plech. 
 
Troubu předehřejeme na 180 °C. Plech vyložíme pečícím papírem, nalijeme na něj těsto, povrch uhladíme stěrkou a dáme péct na 10 minut.
 
Mezitím uvaříme podle návodu na obalu vanilkový pudink, oba sáčky v 800 ml mléka, a osladíme podle chuti. 
 
Tip: Přímo na uvařený pudink můžete přitisknout potravinářskou fólii, aby se nevytvořil škraloup. Nemusíte se bát, fólie jde lehce dolů a krému na ní nezůstane skoro ani kapka.
 
V mixéru se šlehacími metlami vyšleháme bílky na tuhý sníh, poté po jednotlivých lžících důkladně zašleháme cukr a škrob.
 
Na předpečený korpus nasypeme rybíz, můžeme ho lehce zatlačit do těsta. Nalijeme na něj horký pudink a rovnoměrně ho rozetřeme. Navrch natřeme bílkový sníh a uhladíme (nebo naopak špachtlí vytvoříme vlnky). Buchtu pečeme 25 minut, nejlépe chutná vychlazená z lednice.