Od ledna neprošel žádnou změnou. Osobně obdivuji všechny, kteří dokáží měnit podobu interiéru s ročním obdobím. Já měním až když se mi to nelíbí. Jediné co přibylo jsou betonové květináče. Já je fakt žeru. Betonový květináč s podtáckem je můj majstrštyk. Je poměrně tenký, takže musí dlouho odpočívat ve formě, pak se brousí 3x brusným papírem s různým stupněm hrubosti a nakonec lak. To jen, kdyby si někdo myslel, že takový květináč je jen beton, šup z formy a hotovo. Někde asi jo, u mě tedy ne. Ještě než dostane svoji květinu, nosím ho po domě a pořád ho hladím. Ten povrch je totiž nádherně jemný.

Betonový květináč s podtáckem

Nejroztomilejší betonový květináč

Ani s létem u nás modrou, mušle a kameny nenajdete. Neumím to. Jsem ráda, že si jednou za rok vyzdobíme Vánoce a tím mé snažení končí. Tou nejhezčí dekorací je pro mě čisto a uklizeno. Zvlášť teď, když v obýváku uklidím všechny hračky, knížky, oblečení, vařečky, boty a hrnce. To je vám najednou úplná blaženost. A tak hlavní dekorací zůstávají rostliny.

Navíc tenhle pohled ze sedačky ani jinou dekoraci nepotřebuje. Dřív tam nebylo nic. Jen se pnulo víno. Všude beton, zámková dlažba a udírna. Vše jsme si zasázeli sami, růže, bylinky, pivoňky, levandule, přísavník, trvalky…

Pohled z terasy

K betonovým květináčům jsem si vyrobila i betonové zarážky na knihy. Nebo taky stojan na náramky. Jsou to schody do nebe. A brzo budou na betonovém shopu.

A prý mám už teď myslet na Vánoce (jako vážně?). Tak budou brzo nové svícny, ať máme do čeho svíčky oblékat.
Krásný den všem!
M.