Taky jste za dob školních studií získali dojem, že učení musí tak trochu bolet? Že výuka cizího jazyka je opravdu složitý proces, který zahrnuje nekonečné biflování slovíček? A také jejich rychlé opětovné zapomínání.

Pokud jste uvěřili tomuto, bude pro vás možná zprvu obtížné uvěřit opaku. Že k výuce cizího jazyka biflování nepatří. Že je to vlastně zábava a že vás studium angličtiny může skutečně těšit. Opravdu. Jak je to možné?

Studujte angličtinu efektivně

Ten zdánlivý zázrak se ukrývá v efektivních technikách. Jde jen o to, umět využít ty správné postupy, které jsou však většinou naprosto odlišné od toho, co jste se kdy naučili ve škole. Proces učení lze výrazně urychlit, když víte, jak na to.

Možná si teď říkáte: „A co nepravidelná slovesa v angličtině?“ Ty se přece musím naučit. Ano, pokud chcete mluvit anglicky správně, nepravidelným slovesům se rozhodně nevyhnete. I ty se však můžete učit s lehkostí. S těmi správnými učebními materiály a postupy si potom jednoduše vybavíte potřebná slovíčka. Pomohou vám k tomu mnemotechnické pomůcky využívající ověřené i nejnovější vědecké poznatky o učení. Ušetříte spoustu cenného času. A také nervů. Protože vám učení konečně půjde jako po másle.

Bohatý slovník jako základ pro komunikaci v cizím jazyce

Anglická slovíčka jsou pro komunikaci v angličtině rozhodně stěžejní. Gramatika je samozřejmě také důležitá. Ale když občas spletete správný slovosled, nic hrozného se nestane. Znalost cizích slovíček je pro úspěšnou slovní komunikaci naopak nezbytná. Jak se však učit anglická slovíčka bez biflování? Jde to vůbec?

Samozřejmě, že i slovíčka můžete studovat efektivně. Zase si k tomu přizvěte na pomoc správné metody a pomůcky. Čtení hesel ze slovníku má své limity. Taková slovíčka jsou pro vás potom jen nesmyslná hesla bez hlubšího významu. Seznamy slovíček na zadních stranách učebnic jsou opět pouze takové rozkouskované dílčí slovníky. Nesmyslné změti písmen, které se musíte naučit. A které nejspíš brzy zase zapomenete.

Pokud si slovíčka chcete rovnou zapamatovat, zapojte představivost. Připomíná vám anglický překlad českou variantu? Výborně. Taková slova si zapamatujete většinou snadno. U dalších slovíček si potom podobnost s českým ekvivalentem musíte najít přes vztahy s dalšími pojmy. Buďte tvůrčí a hledejte různé asociace, které vám pomohou s tvorbou nervových spojení v mozku, a tím se zapamatováním nových slov.

Tak trochu jiné kurzy

Dáváte přednost organizované výuce před samostudiem? Potom se přihlaste na online kurzy angličtiny. Máte skvělou příležitost připojit se k výuce odkudkoliv a konečně se angličtinu naučit. Třeba z pohodlí domova. Stačí vám k tomu jen internetové připojení a chytrý telefon, tablet nebo počítač. Spolu s online kurzem dostanete jedinečné nástroje potřebné ke skutečně efektivnímu studiu angličtiny. Zapomeňte na biflování a učte se anglicky chytře.