Nevíte, který kout Česka se vydat poznat trochu víc zblízka? Co takhle strávit dovolenou v Českém krasu? V této oblasti se kromě Koněpruských jeskyní a lomu Amerika nachází také Karlštejn, hrad, který by měl alespoň jednou v životě navštívit každý Čech.

 

Majestátní hrad Karlštejn a ubytování v podhradí na břehu řeky

Hrad Karlštejn je jednou z ikon naší země. Je opředen řadou bájí a mýtů a díky své ohromné rozloze a poloze působí opravdu majestátně. Abyste se na prohlídku hradu mohli vydat hned po ránu, zajistěte si ubytování v jeho blízkosti. Ideálním výchozím bodem je hotel Karlštejn, jenž se nachází na břehu řeky Berounky přímo pod hradem.

 

Odpočinek v relaxačním centrum i posezení na letní terase

Hotel Karlštejn nabízí stylové a moderní ubytování a jeho součástí je také relaxační centrum, kde si můžete užít pobyt ve finské sauně či si dopřát odpočinek ve wellness. Protože součástí hotelu je také letní terasa, je vhodné svůj pobyt naplánovat na teplé měsíce, abyste si mohli vychutnat jídlo na čerstvém vzduchu a kochat se krásným okolím.

Proč musíte navštívit hrad Karlštejn?

Potřebujete další důvody, proč se na prohlídku hradu vydat? Karlštejn je jedním ze slavných českých hradů, po jeho výstavbě v něm byly dokonce uchovávány české korunovační klenoty. Při pohledu z Velké věže budete mít okolí jako na dlani a díky prohlídkám s průvodcem se dozvíte celou řadu dalších faktů, ale i oblíbených legend a pověstí.

Navštivte hrad Karlštejn a projděte se ve šlépějích Karla IV., obdivujte jeho ohromnou rozlohu, ale i nádhernou architekturu a vybavení jednotlivých komnat. Abyste si prohlídku hradu i poznávání jeho nejbližšího okolí užili opravdu na maximum, ubytujte se v podhradí na břehu řeky Berounky a vychutnejte si ničím nerušený pobyt v Českém krasu.