Články:Věnce

Podzimní čas…

… a s ním i rovnodennost nastaly letos přesně 22. září 2017 v 22:01:07 hod 🙂 

Ne každý se z podzimu raduje. Já jej mám moc ráda a nevadí mi výrazně ani častější déšť, bláto, mlhy, větší chladno… Ono to, především na začátku podzimu, není totiž jen o tom. Když vykoukne občas sluníčko mezi mraky, člověk si jej pak o to víc váží a v podzimní přírodě plné teplých barev, které hřejí už od pohledu, dokáže takové podzimní sluníčko vytvořit neuvěřitelnou krásu. Také se sklízí mnoho dobrých plodů, voňavých i barevných… Přichází období teplých nápojů, od lahodných čajíků, přes teplé kakao až po svařené víno, teplých dek, ponč a čepic, svíček a světýlek vůbec, domácího lenošení i zábavy… 

Zkrátka podzim umí být moc fajn, když si ho fajn uděláme 🙂 Myslím, že se má láska k němu stává rok od roku silnější ruku v ruce s tím, kolik krásy v něm postupně nacházím. 

Podobné opojení u mne nastává až na jaře, kdy se raduji po zimě z nového života, který s tímto ročním obdobím přichází. Ale o tom více třeba zase na jaře 🙂

Dnes letošní podzimní věnec k našim vchodovým dveřím. Vyrobila jsem jej z přírodních materiálů, takové mám nejraději. Každý rok se snažím vyrobit věnec odlišný od těch předchozích a snad se to podařilo i letos – ať už barevně (stejně jako v interiéru našeho obývacího pokoje je momentálně i náš podzimní věnec laděn do oranžovo-růžové kombinace, která se mi velmi líbí), tak materiálově.


Při jeho výrobě jsem zrecyklovala věncový základ obalený do sena z mého letního věnce a postupně na něj navázala obilí (které mám ze zásob letošních i předloňských) a pak mnoho sušiny, kterou jsem si objednala u jedné šikovné paní (kromě známých slaměnek také sušený červený a tmavě růžový jetel, oranžové lampiónky židovské mochyně (mé dvě rostliny mi letos opět sežrali slimáci…) a z čeho jsem obzvlášť nadšená – sušené květy afrikánů, což by mne tedy nikdy nenapadlo, že se také suší na dekorace. Z dalších zásob ještě pár větývek šípků růže sivé z vlastní zahrádky.

Přeji vám krásné podzimní dny se sluncem (když ne na obloze, tak alespoň uvnitř vás samotných) 🙂

A.
Read More

Svatba

Chystám květinové dekorace pro další svatbu. Dnes si jedu pro hortenzie, růže, eucalyptus, nevěstin závoj… a budu mota a motat. Včera jsem začala vyrábět věnce z bobkovišně. Skvělá rostlina, která vydrží dlouho čerstvě zelená. Slaměný korpus jsem namočila do vody … Celý příspěvek

Read More

… moje drobné radosti … 2017-06-25 14:39:00

Suším … jsem pilná jako včelička …. růžičky, levandule a pivoňky do letních věnců.

Pokud by jste chtěli taky a nevíte jak na to, je to jednoduché … růžičku, pivoňku nebo levanduli ostříháte, zbavíte listí a pomocí vazačského drátku svážete do menších snopků, ty zavěsíte na provázku hlavičkami dolů v tmavším místě, kde proudí vzduch, mě se na to osvědčilo spížové okýnko, ale věřím, že podobné místo najdete i u vás doma …. pak už se o nic nestaráte, do čtrnácti dnů by měly být květy krásně suché.


Sušíte podobně nebo na to máte jinou fintu ????


Read More

… moje drobné radosti … 2017-06-10 09:29:00


Už jsem dlouho nic nemotala a pořádně mě svrběly ručičky, proto jsem byla moc ráda, když mě kamarádka poprosila o věneček dědečkovi na hrob …. a protože jsem jejího dědečka znala a už dávno jsem mu odpustila, že mi v dětství kvůli mé výšce říkal „žirafka“ tak jsem jí ho umotala.

Jediný problém byl trochu s materiálem, protože kytky k sušení teprve rostou v záhonech, ale les mě opět nezklamal … buxus, šišky, bukvice a sušené potpourri z Vánoc … na dozdobení jsem použila barvené lýko a dřevěné korále.


Read More
Loading

Registrace

Vyberte seznam(y):

Buďte s námi