Co kdybych vám řekla, že i při takové běžné činnosti, jako je vyhledávání na internetu, můžete pomoci naší planetě? Zní to trochu jako utopie a upřímně jsem tomu nejdřív taky nevěřila. Po důkladném pročtení různých informací vám ale dnes s klidných svědomím můžu představit a doporučit projekt Ecosia.org.
vyhledávač ecosia
Na hlavní straně vidíte, kolik stromů už Ecosia pomohla vysadit.

Co je Ecosia?

Ecosia je internetový vyhledávač (jako Google a Seznam) vyvinutý v Berlíně, který věnuje 80 % firemních zisků na vysazování stromů – různým environmentálním neziskovým organizacím z oblasti zalesňování. Kromě toho Ecosia hlásá 100% uhlíkovou neutralitu (CO2 neutrality), veškeré jejich servery běží na elektřině z obnovitelných zdrojů. Jako všechny internetové vyhledávače, získává Ecosia peníze od inzerentů, kteří umisťují své reklamy ve výsledcích vyhledávání. Jenom tedy s tím rozdílem, že běžné vyhledávače si veškerý profit nechávají, zatímco Ecosia ne. Ecosia - vyhledávání a reklamy Ecosia si zároveň zakládá na maximální transparentnosti. Pravidelně publikuje své finanční zprávy a doklady o vysazení stromů. Každý uživatel tedy může mít přehled o každém centu, který Ecosia vydělá a utratí.

Je Ecosia dobrý vyhledávač?

Ecosia využívá technologii od vyhledávače Bing firmy Microsoft, ale vyvíjí i svůj vlastní vyhledávací algoritmus. Při hledání tedy dostanete dost podobné výsledky, jako kdybyste použili Bing.

Kde pomáhají?

V současné době Ecosia finančně podporuje zalesňovací projekty např. v Tanzánii, Maroku, Indonézii, Etiopii, Madagaskaru a Brazílii. Pravidelně o tom reportují na svém blogu spolu se spoustou fotek z daných míst. Kromě blogu začali vytvářet i zajímavý podcast, kde se určitě časem o jejich aktivitách dozvíme mnohem víc. The post TIP: Internetový vyhledávač Ecosia.org appeared first on ChooseGreen.cz.