Přemýšlíte o tom, čím obdarovat muže ve svém životě – tátu, dědu, bráchu, přítele, manžela, kamaráda či kolegu? Jestliže váháte, čím jim chcete udělat radost, připravili jsme si pro vás článek plný inspirace. 

Pro vášnivé hráče

Mnoho mužů, mladých i starších, propadá hraní her. Není se čemu divit, hry nejsou jenom zdrojem zábavy, ale také tolik potřebného relaxu. Pokud i vy znáte někoho takového, můžete ho obdarovat novou herní konzolí. Na výběr máte z modelů PlayStation, Xbox nebo Nintendo. A pokud preferuje hraní na počítači, potěšit ho můžete novým monitorem, myší, klávesnicí či sluchátky.  A jestliže potřebujete nějaký menší dárek, poohlédněte se po nějaké konkrétní hře. Jenom si předem zjistěte, jaké hry ho baví a také na čem vlastně hraje. Pokud má PlayStation 4, je nutné koupit mu hru, která je právě s touto konzolí kompatibilní. To samé platí pro všechny modely konzolí i počítač.

Pro kutily

Jestliže ten, koho chcete obdarovat tráví hodně času v dílně či pořád něco vyrábí nebo vylepšuje, radost mu určitě udělá nové nářadí. Ať už to ruční nebo elektrické. Při nákupu nářadí si dejte ale pozor na podezřele levné kousky. Zpravidla nejsou moc kvalitní a velmi rychle se rozbijou. A pokud jde o to, které nářadí konkrétně koupit, každý kutil potřebuje dobrou aku vrtačku, gola sadu či přímočarou pilu. 

Pro nadšence do technologií

Někteří muži rádi zkoumají a testují nové technologie. Pokud někoho takového znáte, radost mu udělá dron, se kterým může trávit hodiny prozkoumáváním a natáčením okolí z ptačí perspektivy. A jestli to bude jeho první dron, kupte mu oodpovídající model – tedy ten pro začátečníky. Ty jsou lehčí na ovládání a odolnější. Nezničí se hned při prvním pádu.  Milovníkům hudby pořiďtě pořádnou reprosoustavu, na které si oblíbené skladby naplno vychutnají. A pokud nechcete hudbu poslouchat nedobrovolně s ním, kupte mu naopak kvalitní sluchátka. Ideálně ta bezdrátová. Ty už zvládají přenosem nesnížit kvalitu přehrávané skladby a zároveň neomezují při pohybu. 

Pro dobrodruhy

Dobrodruzi často a rádi utíkají do přírody za relaxem či za sportem. K chození po horách a k prozkoumávání nových částí světa potřebují kvalitní výbavu, která obstojí i v nepříznivém počasí. Jejím základem je dobré oblečení. Dobrodruhovi nesmí chybět funkční termoprádlo. Čím dál populárnější je to z merino vlny. Ta je sice dražší, ale má skvělé vlastnosti – odvádí pot, hřeje a je odolná vůči zápachu Na vícedenní pochody je nutností kvalitní stan a spacák. A pokud kupujete menší dárek, nešlápnete vedle s cestovní lékárničkou či lahví na vodu

Adrenalinoví nadšenci

Tento typ mužů nejvíce ocení, když mu pořídíte zajímavý zážitek. Něco, co se pro něj stane výzvou. Nabídka je dnes již široká. Na výběr máte, např. seskok padákem, bungee jumping či let v balónu. Zajímavým zážitkovým dárkem je také virtuální realita, kde hráči plní nějakou misi či úkol, nebo úniková hra. Článek Tipy na vánoční dárky pro muže se nejdříve objevil na České návody.