V dnešní době si může jednotlivec zvolit několik způsobů na přípravu kávy. Od zalití horkou vodou instantní kávu, přípravu přes kapslové kávovary, aeropressy, džezvy, a další. Pakliže si libujete v chuti espressa, neměla by vaší pozornosti uniknout moka konvička.

Moka konvička by neměla ve vaší domácnosti chybět, pokud milujete kávu s výraznou chutí. Snad proto má moka konvička čestné místo skoro v každé italské domácnosti. Je to vynález starý přes 80 let. Díky ní si doma přichystáte velmi silnou a chutnou kávu, podobnou espressu. Samotná konvička se skládá ze tří částí: nádoba na vodu, filtr, horní díl do kterého probublá hotová káva.

Jak funguje

Voda ve spodním dílu začne vlivem tepla vřít a díky páře prudce zvětšovat svůj objem. Vlivem tlaku je voda vytlačena přes sítko s namletou kávou přes úzkou trubici do horní nádoby. Moka konvička snadno zvládne tlak 1,5 baru, díky tomu je chuť kávy skutečně intenzivní a lahodná. Příprava není nijak složitá a za pár minut se kuchyní line krásná vůně kávy.

Moka konvička MONTE CARLO

Moka konvička MONTE CARLO je z prvotřídní nerezové oceli v mimořádném lesku. Když si zrovna nebudete vařit kávu, samotná konvička bude ozdobou vaší kuchyně. Díky použitému materiálu je vhodná na všechny typy sporáků, a to včetně indukčních. Když se rozhodnete pro moka konvičku, děláte to nejen pro sebe, ale i pro planetu. Jako odpad zůstane po kávě lógr, který je vhodný na kompost, k přípravě domácích peelingů i jako hnojivo pro rostliny. Navíc se vám doma nehromadí žádné obaly od kávových kapslí.

Jaké jsou další výhody kávovaru MONTE CARLO?

  • exkluzivní designové provedení ve vysokém lesku
  • vnitřní povrch disponuje matnou povrchovou vrstvou, která se snadno udržuje a nepodléhá změnám
  • ergonomické úchyty ze žáruvzdorného plastu nepálí
  • odolné silikonové těsnění
  • prodloužená záruka 5 let