Už přešlapuje za rohem ...
Advent a já. Takže přešlapujeme za rohem dva.
On je skvěle připravený, rozesmátý a uvolněný. 
Rok čekal na svou chvíli.
Já nejsem vůbec tak kouzelně naleštěná, ani připravená. 
Rok stál za starou Bellu, kde je Sebastián, netuším.
A přesto mám místo, kde se s adventem setkáváme. Těšíme se na sebe.
Už nyní voní po perníčcích, které chodím tajně užírat. Jehličí, chvoj objímají od vchodu, vánoční kouličky, dekorace, třpytky, probleskující světýlka tvoří neopakovatelnou atmosféru, ta mne vtahuje a já se nechávám tím kýčovitým světem hýčkat, rozmazlovat a utěšovat.
Každý den utíkám za adventem do malého obchůdku mé kamarádky Veroniky, která s dcerou Veronikou tvoří radost, hýčká smysly a doluje z každého z nás alespoň malý kousíček dítěte. 
Utíkám sem za pozlátkem, utíkám sem za barvami a radostí a jako obrovský bonus, samozřejmě kromě skvělých perníčků, mne zde vítá laskavé přátelství a milé slovo. V dnešní době k nezaplacení.
Tak jo, hele ty fešáku, co přešlapuješ za rohem, koukni, jak se na tebe těšíme, jak se na tebe připravujeme.Vážení a milí,  právě jsem zjistila, že nás tam přešlapuje za tím rohem víc.
Advent, já a medvědi. Kteří jsou evidentně hitem letošních vánoc a přiznám se, že poměrně příznačným, medvědy za pecí jsme letos skutečně byli, byť nedobrovolně.
Přidáte se, už také přešlapujete ?? 
I když to není váš šálek kávy, přijměte tuto ochutnávku jako malou radost, malý smír a hlavně, už máte svého medvěda ???