Jenom těžko dnes najdete nemovitost, a je jedno zda jde o byt nebo dům, kde by nebyly okna. Tyto stavební otvory jsou velmi důležité jak pro větrání, tak jsou velmi důležité také proto, že jimi do interiéru může proudit dostatek světla. Okna má tedy doma každý. A věděli jste, že se dají vhodně a prakticky vylepšit? Ukážeme vám, jak na to.

Investujte do vhodných rolet

První možné vylepšení je stále populárnější, jelikož přináší hned několik pozitiv. O co jde? Jsou to dnes stále lepší a lepší venkovní rolety. Ty se dají nainstalovat již na existující nemovitost s okny a tak na ně nemusíte myslet jenom ve chvíli, kdy stavíte. Oproti klasickým vnitřním roletám mají několik výhod. Pokud se podíváme na trojici hlavních, rozhodně sem patří:

  • Zvýšení bezpečnosti nemovitosti
  • Zlepšení tepelné izolace
  • Zlepšení zvukové izolace

Zapomenout samozřejmě nelze ani na jejich primární účel, který souvisí s potřebou regulace světla. A je jedno, zda chcete mít tmu v noci, nebo nechcete být během dne oslňováni.

Nezapomeňte na parapet

Řada lidí u firem poptává jenom instalaci oken a už zapomínají ne nezbytný doplňkový sortiment, který se jim může hodit. O co jde? Jsou to parapety. Tedy konkrétně ty vnitřní. Nejenom, že díky nim vypadá okno lépe a tak mají vliv na estetiku v interiéru. Také nelze zapomínat na to, že jsou i praktickým odkládacím prostorem. Parapet je jako stvořený pro pěstování květin, ale i ve chvíli, kdy si chcete vystavit různé dekorace.

Žaluzie jsou klasika

Co je třetím naším tipem? Jsou to žaluzie. Doplněk oken, který každý zná. Ty používáme jak k tomu, abychom zvýšili soukromí v našem interiéru, tak k tomu, abychom mohli regulovat množství světla, které do konkrétního pokoje pustíme. A výhoda žaluzií? Snadné ovládání, jednoduchá instalace a opravdu velmi příznivá cena. To jsou hlavní důvody, proč na většině oken nainstalované žaluzie také najdeme.