Práce v kuchyni bez kuchyňských nožů je nemožná. Nejsme schopni připravit zeleninu, ovoce, maso nebo nakrájet pečivo. Každý, kdo rád vaří a dělá to často, dokonale ví, že jeden kuchyňský nůž nestačí. Potřebujete celou sadu kuchyňských nožů! Víte jaké kuchyňské nože by měly být ve vaší kuchyni? Jaké typy nožů se při konkrétním vaření nejčastěji používají?

Kupte si nože, co mají říz

Vlastní sada kuchyňských nožů by měla obsahovat několik menších i větších kuchyňských nožů a speciální nože používané pro jeden konkrétní úkol – jako je například krájení chleba nebo nůž na sýr. Při hledání kuchyňských nožů online je vhodné věnovat pozornost méně typickým modelům o kterých víte, že ve vaší kuchyni najdou uplatnění. Například pokud jste velcí fanoušci houbaření, ujistěte se, že budete mít doma houbařský nůž nebo malý kuchyňský nůž.

Sada kuchyňských nožů by proto měla obsahovat několik velkých nožů (kuchařský nůž, nůž na maso, na chléb, kuchyňský sekáček, filetovací nůž) a menší (kuchyňský nůž, ovocný nůž, sýrový nůž). Tato sada nožů vám bude sloužit po mnoho let a bude fungovat v každé situaci. Kromě toho se vyplatí vybavit domácnost méně standardními nástroji, jako je sekáček na maso a zeleninu. Rovněž stojí za zvážení materiálu nožů – můžete si vybrat keramické nože nebo nože z nerezové oceli.

Kvalitní souprava nožů obsahuje:

  • Univerzální nůž menší
  • Univerzální nůž větší
  • Nůž na zeleninu
  • Kuchařský nůž
  • Porcovací nůž
  • Nůž na chléb

Chtěli byste mít svou kvalitní soupravu nožů? Navíc pěkně pohromadě a v designovém bloku?

TESCOMA takovou sadu má. Jmenuje se AZZA a s jednotlivými noži pohodlně nakrájíte zeleninu, pečivo i naporcujete syrové i tepelně upravené maso. Po použití a omytí  je snadno uložíte do praktického designového bloku. Každý z robustních nožů je vyroben kováním z jediného žhavého kusu japonské nerezavějící nožířské oceli a má odolnou čepel, perfektní ostří a ergonomickou rukojeť opatřenou masivními nýty. Stylový blok na nože nástroje nejen ochrání, ale také elegantně a úsporně uloží.